شناسهٔ خبر: 63931424 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

ربیعی: توقع را از تیم ذوب‌آهن بالا نبرید، تیم ما کارش را به درستی انجام می‌دهد

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: توقع زیادی از ذوب آهن ایجاد شده است و این به تیم ضربه می‌زند.

صاحب‌خبر -
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، محمد ربیعی سرمربی تیم ذوب‌آهن اصفهان پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل پیکان در نشست خبری پس از بازی اظهار داشت: ابتدا به مجموعه تیم پیکان خسته‌نباشید می‌گویم و یک خداقوت هم به بازیکنان تیم ذوب‌آهن می‌گویم. به نظر من بازی خوبی نبود و اگر بخواهم واقع‌بینانه صحبت کنم نیمه اول خیلی بد بودیم. در نیمه دوم بهتر شروع کردیم. ۲۰ دقیقه دوم را بهتر بازی کردیم. در ۲۰ دقیقه پایانی بازی هم بازی پایاپای بود. یعنی هم آن‌ها موقعیت داشتند و هم ما. بعد از اینکه ۱۰ نفره شدیم فشار تیم حریف در چند دقیقه آخر روی تیم ما بیشتر شد. در نیمه اول ما خوب نبودیم و خط دفاعی ما شکست، بین خطوط ما راحت تیم حریف بازی کرد. ما نتوانستیم مالکیت توپ را داشته باشیم و نتوانستیم از عرض حمله استفاده کنیم. بدون تردید امروز روز خوب ما نبود و از لحاظ فنی یکی از ضعیف‌ترین نمایش‌های ما در طول این ۱۲ هفته بود. به هر حال به تیم پیکان تبریک می‌گویم. تیم بهتری بودند با انگیزه بالاتری دویدند و جنگیدند و باید به آن‌ها احترام گذاشت.
 
وی در خصوص داوری هم گفت: باید به داور بازی خسته‌نباشید بگویم. به جز صحنه اخراج بازیکن ما به نظر من خیلی از جریان بازی را مسلط سوت زد و نزدیک صحنه‌ها بود. اتفاق خاصی هم در طول بازی نیفتاد. در اخراج هم داور دور بود، ولی نقطه‌نظر‌هایی دارم که بعد از بازبینی صحنه خواهم گفت. 
 
سرمربی ذوب‌آهن در ادامه عنوان کرد: توقع زیادی از ذوب‌آهن ایجاد شده است. ما یک تساوی خارج از خانه از یک تیم جوان و دونده‌ای به نام پیکان گرفته‌ایم. اگر این توقع از تیم ذوب‌آهن نباشد ذوب‌آهن تعیین تکلیفش معلوم است. خرج‌کردنش معلوم است، میانگین سنی‌اش معلوم است. من با این قضیه مبارزه می‌کنم. من از لحاظ ذهنی بلد هستم تیمم را از لحاظ ذهنی چگونه جلو ببرم و نمی‌گذارم توقع از تیم من بالا برود. هر کسی توقع را الکی از تیم ذوب‌آهن بالا ببرد در واقع می‌خواهد به این تیم ضربه بزند. چون لیست هزینه کرد و بستن این تیم هدف‌گذاری داشته که از اول برای آن ترسیم شده است. تیم به خاطر نمایش‌های بسیار خوبی که داشته و بهترین تیم خارج از خانه بوده و از هفت بازی ۱۵ امتیاز گرفته یعنی چهار پیروزی و سه تساوی؛ ما از لحاظ کیفیت فنی از تیم‌مان انتظار بیشتری داشتیم و تقصیر این کیفیت ملی قطعاً سرمربی تیم است.
 
ربیعی در ادامه تأکید کرد: ما انتظار بازی بهتری را داشتیم. شاید یکی از دلایلی که بازی ما به بار ننشست دوندگی بیش از اندازه تیم پیکان بود. آن‌ها در جای‌جای زمین پرتعداد حضور داشتند، فضا‌ها را کوچک کردند و خواستند به ما اجازه بازی‌سازی را ندهند. اما ما دو موقعیت مسلم گلزنی را از دست دادیم. بازی کم موقعیتی بود و هر دو تیم موقعیت‌های خاصی به همدیگر ندادند. بی‌نهایت برای پیکان احترام قائلم و به آن‌ها خسته‌نباشید می‌گویم. من از اینجا می‌خواهم برای شاگردانم پیامی بفرستم. آن‌ها می‌توانند در ادامه فصل روز‌های بدتری هم داشته باشند. مهم‌تر این است که در روزی که بازی برای آن‌ها ننشسته است آن‌ها بفهمند که باید کنار همدیگر بمانند و رفتار مناسبی با این روز داشته باشند. با تلاش و جدیت بیشتر و ما هم با کار و تحقیق بیشتر قطعاً باید بتوانیم در روز‌هایی که تیم وارد افت می‌شود تیم را از این شرایط خارج کنیم. این اتفاق برای هر تیمی در دنیا می‌افتد.
 
وی خاطرنشان کرد: من از رسانه‌ها می‌خواهم توقع را از تیم ذوب‌آهن بالا نبرید؛ که اگر یک مساوی بیرون از خانه هم داد نگویند چرا مساوی کردید. مگر پیکان تیم ضعیفی است یکی از بهترین تیم‌ها است. هفته گذشته در اراک از آلومینیوم امتیاز گرفت به هر حال روبه جلو است به نظر من باید واقع‌بینانه با ذوب‌آهن برخورد شود و مطمئن هستم که تیم ما کارش را به درستی انجام می‌دهد.
 
وی در خصوص ناراحتی برخی تیم‌ها از اوت‌های دستی بلند تیمش گفت: در طول مدتی که از بازی استقلال تا این بازی داشتیم، به جرأت ۱۰ دقیقه هم روی این موضوع کار نکردیم. این اتفاق هم دلیل داشت و دوست ندارم ذهن تیم روی این مسئله برود، اما نمی‌توانم بگویم وقتی این توانمندی موجود است از آن استفاده نکنیم و شاید هر کسی هم باشد از آن استفاده می‌کند. شما فکر کنید در نیمه حریف و نزدیک خط طولی کنار زمین برای شما خطا می‌شود. خیلی از تیم‌ها کوتاه کار می‌کنند و خیلی از تیم‌ها نیز روی دروازه ارسال می‌کنند. هر کدام از این اوت‌های دستی به مثابه این موضوع است و امروز نیز سه چهار پرتاب بلند داشتیم. برای من مهم نیست دیگران چه می‌گویند و همه من را در این فوتبال می‌شناسند. اگر یک جایی نیاز باشد و بتوانیم تیم حریف را با پرتاب اوت دستی به عقب هُل بدهیم، بیشتر انجام می‌دهیم
 
ربیعی در پایان خاطرنشان نشان کرد: اولاً بگویم که آدم با دانشی نیستم و این را همین جا بگویم و هنوز شاگردم و کلی باید یاد بگیرم. دوست ندارم نگاهم، نگاهم غیرواقعی بوده و وهم در آن باشد. سعی کردم در تمامی زندگی واقع‌گرایانه جلو بروم و پله به پله جلو رفتم و افتخار می‌کنم از دسته سه و دو شروع کردم. آن نگاه قهرمانی در بحث استثنا و چیزی شبیه معجزه و رخداد عجیب و غریب بسیار قابل ستایش است و آدم برای باور زندگی می‌کند و می‌جنگد و با امیدواری به زندگی نگاه کند. شما نباید به راحتی از یکسری تیم‌ها انتظار قهرمانی داشته باشید و این کار هزینه‌کرد خود را دارد و مهره تعیین کننده است. به خاطر از دست دادن آرش قادری از هفته ششم، مدل بازی‌ام از عقب زمین تغییر کرده است و یا نبود خاقانی برای من تأثیرگذار است. شاید یک تیم علاوه بر مهره‌های داخل زمین، دو تیم هم روی نیمکت دارد و قهرمانی نیز مبارک و نوش جانش باشد. این یک تورنمنت و ماراتن بزرگ در طول فصل است و به آن‌ها حق می‌دهم و هر تیمی برای هدف‌گذاری خرج و هزینه می‌کند و ما برای باور‌های خود می‌جنگیم و به ذهن بازیکنان تزریق کردم و قطعاً ذوب‌آهن تا پایان فصل برای آرمان‌های خود می‌جنگد.
­

نظر شما