شناسهٔ خبر: 63913241 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: رویدادایران | لینک خبر

(عکس) دیده شدن یک جانور عجیب با دهانی ۱.۳ متری در ساحل! (عکس) دیده شدن یک جانور عجیب با دهانی ۱.۳ متری در ساحل!

این کشف ثابت می‌کند که کوسه‌های دهان‌گنده تخم زنده‌زا هستند، به این معنی که نوزادان آن‌ها در تخم‌هایی رشد می‌کنند که از بدن مادر بیرون می‌آیند و سپس در آب رها می‌شوند. کوسه‌ دهان گنده مادر در ۱۴ نوامبر در Barangay Ipil، Dipaculao، استان Aurora پیدا شد. به گفته Oceana.org، او ۵.۶ متر (۱۸.۴ فوت) طول

صاحب‌خبر -

این کشف ثابت می‌کند که کوسه‌های دهان‌گنده تخم زنده‌زا هستند، به این معنی که نوزادان آن‌ها در تخم‌هایی رشد می‌کنند که از بدن مادر بیرون می‌آیند و سپس در آب رها می‌شوند. کوسه‌ دهان گنده مادر در ۱۴ نوامبر در Barangay Ipil، Dipaculao، استان Aurora پیدا شد.

به گفته Oceana.org، او ۵.۶ متر (۱۸.۴ فوت) طول داشت که به این معنی است که دهان او احتمالاً حدود ۱.۳ متر عرض داشته‌است.

موزه ملی فیلیپین (NMP) عکس‌هایی از این کشف قابل توجه را در فیس بوک به اشتراک گذاشت.

5955072

این کشف به دانشمندان کمک می کند تا در مورد عادات و فیزیولوژی این ماهی مرموز اطلاعات بیشتری کسب کنند.

کالبد شکافی روی کوسه مادر و یکی از نوزادان آن توسط دکتر پرنسس آن تایگ، دامپزشک دوم از واحد ماهیگیری و قرنطینه BFAR III با نظارت دکتر AA Yaptinchay از دیده‌بان حیات وحش دریایی فیلیپین (MWWP) انجام شد. کوسه های بررسی شده بعداً برای بازیابی در آینده دفن شدند.

دیده شدن یک جانور عجیب با دهانی ۱.۳ متری در ساحل!/ عکس

محققان بر این باورند که کوسه‌های دهان گندهه مانند بسیاری دیگر از موجودات اعماق دریا، بیشتر وقت خود را در عمق ۴۶۰۰ متری (۱۵۱۰۰ فوت) زیر آب می‌گذرانند و فقط شب‌ها به سطح آب می‌روند.

کوسه دهان گنده، از زمانی که برای اولین بار در سال ۱۹۷۶ کشف شد، تنها چند صد مورد از این حیوان بسیار کمیاب و غیر معمول مشاهده شده است.

در مجموع گزارش‌های مربوط به کوسه‌های دهان‌گنده فیلیپین، پس از تایوان در رتبه دوم قرار دارد که آن را به زیستگاه قابل توجهی برای این گونه تبدیل کرده است.

منبع: خبرآنلاین

منبع: faradeed-165197

نظر شما