شناسهٔ خبر: 63904335 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

هشدار دبیر کل سازمان ملل درباره بروز فاجعه انسانی در غزه

دبیر کل سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه درباره بروز فجایع انسانی در غزه در نتیجه جنایت‌های رژیم اسرائیل هشدار داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه درباره بروز فجایع انسانی در غزه در نتیجه جنایت‌های رژیم اسرائیل هشدار داد.

گوترش گفت: «هیچ حفاظت موثر از غیرنظامیان در غزه وجود ندارد. هیچ‌جا در غزه امن نیست. جامعه بین‌المللی مسئولیت دارد از همه نفوذ خود برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش‌ها و پایان دادن به بحران استفاده کند.

گوترش تأکید کرد: «اوضاع در غزه رو به وخامت گذاشته و در حال تبدیل شدن به فاجعه‌ای با تبعات برگشت‌ناپذیر برای فلسطینی‌ها و در کل برای صلح و امنیت در منطقه است.»

دبیر کل سازمان ملل همچنین از شورای امنیت خواست به جلوگیری از فجایع انسانی کمک کنند. او خواستار برقراری آتش‌بس انسان‌دوستانه در غزه شد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه به هلاکت رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد و برای مدتی برق و سوخت را به روی مردم غزه قطع کرد.

انتهای پیام/

نظر شما