شناسهٔ خبر: 63776348 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

معاون استاندار خراسان شمالی:

افزایش ارتباط احزاب با مردم مشارکت حداکثری در انتخابات را رقم می زند

اعظم قهرمانی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: افزایش ارتباطات با احزاب در راستای استماع مطالبات مردم از زبان آن ها می تواند مشارکت حداکثری در انتخابات را رقم بزند.

صاحب‌خبر -

حسن ناهیدی در جلسه ستاد انتخابات که عصر هشتم آذر ماه برگزار شد، اظهار کرد: تاکید بر اهمیت سلامت انتخابات و نظارت بر فرآیند انتخابات باید از طریق اطلاع رسانی رسانه ها و روابط عمومی ها برای مردم انجام شود .

وی، انتخابات را فرصتی دانست که مردم اراده خود را بیان و محقق  می کنند و افزود: دولت هم تصمیم گرفته تا با ایجاد فضا این اراده را به بهترین وجه منعکس و عملیاتی کند.

ناهیدی، مشارکت در انتخابات نظام جمهوری اسلامی را در مقایسه با سایر کشورها بسیار نظام مند و واقعی بیان کرد و گفت: رسانه ملی، روابط عمومی ها و مدیران در تبیین بیشتر کارکرد دولت در اجرای پشتیبانی و تدارکات انتخابات، تلاش کنند.

وی نقش مهم آموزش در فرآیند برگزاری بهتر انتخابات را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: آموزش یکی از راه های توانمند سازی افراد است زیرا استفاده از امکانات را سهل تر و  تصمیم گیری در مواجهه با مجهولات را بهتر می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: ضعف های انتخابات سال های گذشته باید مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد و نقاط قوت نیز تقویت شود. 

وی اظهار کرد: نخبگان باید جامعه را بهتر بشناسند و جامعه نیز با نخبگان ارتباط تنگاتنگ داشته باشند تا ایده ها ، ظرفیت و توانمندی ها بکارگیری شود و ماحصل آن بیان اندیشه ها و راهکارها در حوزه های مختلف خواهد بود. 

ناهیدی تصریح کرد: احزاب هم می توانند با بدنه جامعه ارتباط بیشتری برقرار کنند و در طول سال برای موضوعات مختلف با آنان مشورت گرفته شود  که این امر در تحقق مشارکت حداکثری مهم خواهد بود.

وی، احزاب  را حلقه های میانی بین دولت و مردم دانست که در حوزه انتخابات می توانند تاثیرگذار باشند.

انتهای پیام

نظر شما