شناسهٔ خبر: 63768083 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

جمالپور: هدفمان کسب طلای تاریخی برای کشتی خوزستان در المپیک پاریس است

وحید رجبی

رییس هیات کشتی خوزستان، با اشاره به حل مشکل اشتغال ۲۴ فرنگی‌کار خوزستانی با استخدام در گروه ملی فولاد، گفت: به دنبال این هستیم برای نخستین بار در تاریخ استان به مدال طلای المپیک در رشته کشتی فرنگی برسیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، رمضانعلی جمالپور در حاشیه برگزاری مرحله نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی ایران در اهواز، در جمع خبرنگاران، گفت: ابتدا باید از رییس فدراسیون کشتی به دلیل موافقت با برگزاری این مسابقات مهم در استان خوزستان تشکر کنم. خوزستان همیشه سعی کرده بهترین میزبانی را از مسابقات داخلی و بین المللی کشتی داشته باشد و اینبار نیز همکاران ما در هیات کشتی و گروه فولاد این مسابقات را به نحوی شایسته برگزار کردند.

وی افزود: خوشبختانه این مسابقات در شرایط بسیار خوبی برگزار شد و تیم ها بدون دغدغه در این رقابتها به میدان رفتند و خدا را شکر مشکلی از بابت برگزاری مسابقات وجود نداشت. از نظر فنی نیز سطح مسابقات بسیار بالا بود و چهره‌های شاخص تیم ملی به میدان رفتند. قطعا هدف از این میزبانی ها رشد و ارتقای کشتی خوزستان است. خوزستان با تیم دوم خود در این مسابقات شرکت کرد و نفرات اصلی تیم ملی از حضور در این مسابقات معاف بودند.

رییس هیات کشتی خوزستان، با اشاره به حمایت های هیات کشتی از کشتی خوزستان، گفت: به دنبال این هستیم در رده بزرگسالان از عنوان قهرمانی خود در ایران دفاع کنیم. از روزی که به کشتی استان آمده‌ام سعی کردیم در کشتی خوزستان آرامش و همدلی به وجود بیاوریم. همه بزرگان کشتی نیز  پای کار آمده‌اند و خوشبختانه کشتی خوزستان در ریل موفقیت قرار گرفته است و این امید می رود که در المپیک بهترین نتیجه را کسب کند.

جمالپور در ادامه درباره افتخارآفرینی های کشتی گیران خوزستان در مسابقات جهانی بلگراد و رکوردشکنی خوزستان در کسب مدال جهانی در سال قبل از المپیک، گفت: کشتی خوزستان تاکنون موفق به کسب مدال طلای المپیک نشده و  به دنبال این هستیم این طلسم را بشکنیم و اینبار صاحب طلای المپیک پاریس شویم. 

وی در پایان درباره تلاش های انجام شده که منجر به استخدام ۲۴ کشتی گیر خوزستان در گروه ملی فولاد ایران، گفت: در اینباره فدراسیون کشتی، هیات کشتی خوزستان و اداره کل ورزش استان پیگیری کردند تا این کار به سرانجام برسد. خوشبختانه مدیرعامل گروه ملی فولاد نیز مدیری توانمند و علاقمند به ورزش است که این کار ارزشمند به ثمر نشست. قطعا به دنبال این هستیم تا این کار ادامه پیدا کند تا قهرمانان کشتی ما مشکلی بابت اشتغال نداشته باشند.

انتهای پیام

نظر شما