شناسهٔ خبر: 63767000 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

چطور از بلیط چارتر هواپیما مطلع شویم؟

در این مطلب قصد داریم نگاهی به فرایند اطلاع پیدا کردن از بلیط‌های هواپیما چارتر و مزایا و شرایط خرید آن، بیندازیم. از آن جایی که شما نیز همیشه ممکن است که به این نوع بلیط‌های پرواز نیاز پیدا کنید، توصیه می‌کنیم که این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

صاحب‌خبر -

اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما با نرخ ارزان‌تر هستید، بلیط‌های چارتر، گزینه بسیار مناسبی محسوب شده و عموما از نرخ کمتری در مقایسه با بلیط‌های سیستمی برخوردار هستند. اگر مایل هستید که بلیط چارتر هواپیما خریداری کنید، بهتر است که ابتدا یک پلتفرم و سامانه جامع را انتخاب کنید که تمامی بلیط‎‌های چارتر از مبدأ به مقصد مورد نظر شما را در سیستم خود ارائه کند تا بتوانید به‌راحتی از این طریق بلیط‌های پرواز مورد نظر خود را با نرخ ارزان‌تر، خریداری کنید.

خرید بلیط هواپیما چارتر

پیش از هر چیزی لازم است بدانید که برخلاف تصور عمومی، بلیط چارتر هواپیما قرار نیست از امکانات و سطح خدمات پایین‌تری برخوردار باشد. تنها ایرادی که گاهی اوقات به بلیط‌های چارتر وارد است، هزینه بالای کنسلی بلیط یا به طور کلی عدم امکان استرداد است. به این معنا که اگر شما بلیط چارتری خریداری کرده باشید، ممکن است به‌کلی امکان لغو سفر وجود نداشته و جریمه ۱۰۰ درصدی برای کنسلی بلیط پرواز، در نظر گرفته شود. البته همیشه هم این طور نیست و گاهی اوقات بلیط‌های چارتر هم با سیاست‌های لغو سفر مناسبی همراه بوده و ایرلاین‌ها این فرصت را فراهم کرده‌اند که مسافران بتوانند با پرداخت هزینه کنسلی، بلیط سفر خود را لغو کنند.

با خرید بلیط چارتر، عموما شما هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. به این دلیل مهم که شرکت چارترکننده، بلیط‌ها را با نرخ ارزان‌تر به فروش می‌رساند. به‌علاوه هر چقدر که به موعد پرواز نزدیک شده و هنوز بلیط‌ها به طور کامل به فروش نرفته باشند، چارترکننده قیمت‌ها را پایین میاورد تا این اطمینان وجود داشته باشد که همه بلیط‌ها به فروش بروند. به طور مثال در خصوص بلیط هواپیما تهران مشهد ، در صورتی که بلیط چارتر باشد و هنوز همه بلیط‌ها به فروش نرفته باشند، با کاهش نرخ در روز آخر روبه‌رو خواهیم بود.

از کجا بلیط چارتر هواپیما را بخریم؟

یکی از بهترین سامانه‌ها و پلتفرم جامع برای خرید بلیط هواپیما، سامانه اسنپ تریپ است. در اسنپ تریپ، شما این فرصت را دارید که هم از تب خرید بلیط هواپیما، به طور مستقیم وارد بلیط‌های پرواز از مبدأ به مقصد مورد نظر خود شوید و هم این که به‌صورت جداگانه، به سراغ بخش بلیط‌های چارتر بروید. در ادامه هر یک از این دو روش را دنبال خواهیم کرد.

چطور از بلیط چارتر هواپیما مطلع شویم؟

خرید بلیط چارتر هواپیما از اسنپ تریپ

در این حالت، شما می‌توانید در تب فروش بلیط پرواز اسنپ تریپ (پرواز داخلی یا خارجی)، مبدأ و مقصد سفر خود را مشخص کرده و تاریخ سفر را نیز وارد کنید. پس از آن با جستجوی سفرهای هوایی موجود، لیستی از پروازهای سیستمی و چارتری را مشاهده خواهید کرد که اتفاقا بلیط‌های لحظه آخری را نیز در خود جای داده‌اند. به این ترتیب شما می‌توانید پرواز چارتری را از ایرلاین مورد نظر خود خریداری کنید. به طور نمونه برای خرید بلیط هواپیما کرمان تهران، می‌توانید از همین طریق اقدام کنید.

به‌ویژه اگر تصمیم دارید که بلیط ارزان قیمت پرواز تهیه کنید، بهتر است که حتما در میان پروازهای چارتری، به دنبال بلیط لحظه آخری باشید. معمولا بلیط‌های چارتری لحظه آخری، از نرخ به مراتب ارزان‌تری در مقایسه با بلیط‌های سیستمی لحظه آخری، برخوردار هستند.

بلیط‌های چارتری اسنپ تریپ

اما اگر هیچ علاقه و انگیزه‌ای برای دیدن بلیط‌های سیستمی ندارید، اسنپ تریپ، این امکان را برای شما فراهم کرده است که به طور مستقیم به صفحه بلیط‌های چارتری آن بروید. در این صورت می‌توانید با انتخاب یک طرفه یا دو طرفه بودن بلیط و همین‌طور وارد کردن مبدأ و مقصد سفر هوایی خود، به بخش تاریخ سفر رفته و پس از تکمیل آن، تمام پروازهای چارتری که با اطلاعات ورودی شما، تطابق دارند را مشاهده کنید.

به این ترتیب شما ممکن است چندین پیشنهاد از شرکت‌های هواپیمایی مختلف داشته باشید و بتوانید از میان آن‌ها، بهترین بلیط چارتر مطابق با انتظارات و سلیقه خود را انتخاب کنید. البته در نظر داشته باشید که اگر صندلی‌های چارتر پر شده یا برای آن روز خاص، شرکت چارتر کننده‌ای وجود نداشته باشد، ممکن است که در این بخش مأیوس شده و نیاز باشد که به سراغ پروازهای سیستمی بروید.

چطور از بلیط چارتر هواپیما مطلع شویم؟

کنسل کردن بلیط‌های چارتری در اسنپ تریپ

اگر به هر دلیلی از سفر هوایی خود پشیمان شده و نیاز داشتید که بلیط را کنسل کرده و سفر خود را لغو کنید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که بلیط‌های چارتری از قواعد و قوانین استرداد بلیط سیستمی تبعیت نکرده و تابع قوانین داخلی شرکت‌های چارترکننده هستند. به این ترتیب ممکن است که یک شرکت چارتر کننده، لغو سفرهای هوایی خود از سوی مسافران را نپذیرفته و برای این موضوع، جریمه 100 درصدی در نظر گرفته باشد. در این صورت شما امکان استرداد بلیط و بازپس گرفتن مبلغ پرداخت شده، حتی با کسر درصدی را نخواهید داشت. اما خبر خوب این که موقع خرید بلیط چارتر، می‌توانید سیاست‌های چارتر کننده در مورد لغو سفر را مطالعه کرده و با اطلاع پیدا کردن قبلی از این موضوع، نسبت به خرید بلیط چارتر پرواز، اقدام کنید.

کلام آخر

در این مطلب دیدیم که چطور می‌توان از طریق اسنپ تریپ، از بلیط چارتر هواپیما برای سفر هوایی از یک مبدأ خاص به یک مقصد خاص، مطلع شد و مزایا و مشکلات بلیط‌های هواپیما چارتری را نیز مرور کردیم. شما کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ بلیط چارتری یا بلیط سیستمی؟ حتما نظرات و تجربیات خود در این خصوص را با ما و دیگر کاربران وب سایت، به بحث و اشتراک بگذارید.

نظر شما