شناسهٔ خبر: 63766894 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

ثبت نام آزمون تعیین سطح مأموران مالیاتی سال ۱۴۰۲ آغاز شد

سازمان امور مالیاتی کشور در نظر دارد، آزمون تعیین سطح مالیاتی سال ۱۴۰۲ را به صورت حضوری برگزار کند.

صاحب‌خبر -

مرکز آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در نظر دارد «آزمون تعیین سطح مالیاتی سال ۱۴۰۲» را به صورت حضوری در سطح ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور برگزار کند.

لازم به تاکید است در اجرای بند ۷-۱ ماده ۷ دستورالعمل نامه شماره ۲۰۰/۱۳۰۲۷/ص به تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ «ابلاغ دستورالعمل نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای سازمان امور مالیاتی کشور»، مبنای محاسبه ۲۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز معیار‌های ارزیابی ارتقاء و انتصاب مأموران مالیاتی، میانگین نمره مکتسبه فرد در ۳ آزمون اخیر تعیین سطح مالیاتی است. 

حضور تمامی همکاران رشته‌های شغلی مرتبط مالیاتی شاغل در واحد‌های صف و ستاد سازمان از رده سازمانی معاون مدیرکل و پایین‌تر مطابق جدول زیر به منظور کسب امتیاز تعیین شده در فرآیند ارتقاء و انتصاب، در آزمون تعیین سطح مجاز است و امکان برگزاری آزمون موردی و مجدد برای نفرات غایب به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

 تبصره ۱: امکان شرکت در آزمون برای همکارانی که در انواع مرخصی به سر می برند، نیز وجود دارد.

تبصره ۲: همکاران شاغل در رشته‌های شغلی مرتبط مالیاتی، بسته به هم ترازی تعیین شده در حکم کارگزینی، می‌توانند در سطح امتحانی مربوط شرکت نمایند.

لازم به ذکر است، داوطلبانی که سطح آزمون را پایین‌تر از سطح مرتبط با پست معرفی شده در جدول تفصیلی مندرج در جدول شماره (۱) اطلاعیه انتخاب کنند، ثبت‌نام آن‌ها باطل خواهد شد.

ثبت‌نام در آزمون منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org از روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ آغاز و در روز سه شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ پایان می‌پذیرد؛ کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، با وارد نمودن کد ملی و شماره پرسنلی نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

الف) مدارک مورد نیاز در زمان ثبت‌نام اینترنتی:

۱- تکمیل تقاضانامه الکترونیکی.

۲- فایل عکس اسکن شده: داوطلب لازم است یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.

۱-۲- عکس ۴´۳ که در سال جاری گرفته شده باشد. (عکس تمام رخ)

۲-۲- عکس اسکن شده فقط باید در قالب JPG باشد.

۳-۲- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰´۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰ ´ ۲۰۰ باشد.

۴-۲-تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مُهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

۵-۲- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.

۶-۲- حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

۷-۲- حتی‌الامکان عکس، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

تبصره ۱: اسکن عکس از روی کارت‌های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و ...) قابل قبول نیست و داوطلبان لازم است از اصل عکس مطابق توضیحات فوق اقدام نمایند.
تبصره ۲: عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تبصره ۳: درصورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت‌نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می‌شود.

تذکرمهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت‌نام آنان توسط دیگران انجام می‌شود رخ داده است. تاکید می‌شود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نشود. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

ب) تاریخ و نحوه ثبت‌نام: 

تمامی متقاضیان ثبت‌نام آزمون تعیین سطح مالیاتی سال ۱۴۰۲، ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در اطلاعیه، باید متناسب با سطح شمول از روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ تا روز سه شنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نمایند. در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند.

ضمناً یادآور می‌شود ثبت‌نام منحصراً به صورت الکترونیکی است و داوطلبان لازم است از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نمایند. ثبت‌نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول است.

پ) زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:

۱- کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. آزمون در صبح روز جمعه به تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در تهران و برخی مراکز استان برگزار خواهد شد.

۲- ساعت شروع آزمون و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد. 

ت) مواد آزمون:

۱- آزمون شامل ۱۰۰ امتیاز (به شرح قوانین و مقررات مالیات‌های مستقیم، بخشنامه ها، آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مرتبط با آن ۵۵ امتیاز، قانون مالیات بر ارزش افزوده، بخشنامه ها، آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مرتبط با آن، پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، بخشنامه ها، آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مرتبط با آن ۴۰ امتیاز، ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با جعل و ارتشاء ۵ امتیاز) است.

۲- تعداد سوالات ۱۰۰ سؤال است و سؤالات هر یک از مواد آزمون، متناسب با میزان امتیاز مندرج در بند (۱) طراحی خواهد شد.

۳- سؤالات به صورت تستی خواهند بود و هر پاسخ درست یک نمره مثبت (متناسب با ضریب) و هر پاسخ نادرست یک سوم نمره منفی (متناسب با ضریب) خواهد داشت.

نظر شما