شناسهٔ خبر: 63766449 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

روستاهای فارس بر مدار ارتباطات جهانی؛ اتصال ۱۸روستای دیگر به شبکه ملی اطلاعات

شیراز_ایرنا- در روزهای اخیر ۱۸ روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و به گفته مسوولان امکان دسترسی این روستاها به اینترنت پُرسرعت همراه با اعتبار ۴۷میلیارد تومان از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، در زمان شروع فعالیت‌های دولت حدود ۶۰۰روستای فارس از امکانات اینترنتی محروم بودند که با برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی که در طول ۲سال گذشته انجام شده تاکنون بیش از ۳۱۷روستا از این مجموع به شبکه ملی اطلاعات وصل شده‌اند.

برنامه‌ریزی برای اتصال ۳۱۲روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات

این در حالیست که مشاور وزیر ارتباطات و مجری طرح توسعه خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شهریورماه سال جاری از برنامه‌ریزی برای اتصال ۳۱۲روستای بالای ۲۰خانوار باقیمانده فاقد اینترنت در فارس به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

تقویت اینترنت روستاها راهی برای کاهش مهاجرت روستاییان

در حقیقت اتصال خوب و با کیفیت روستاها به اینترنت موجبات رفاه بیشتر در روستاها را فراهم می‌کند و مانع از مهاجرت روستانشینان به شهر خواهد شد.

اتصال روستاهای فارس به شبکه ملی اطلاعات در طول ۲سال گذشته در اولویت دستگاه‌های متولی قرار گرفته است و این رویکرد اخیراً موجبات متصل شدن ۱۸ روستای فارس به این شبکه را فراهم کرده است.

روستاهای فارس بر مدار ارتباطات جهانی؛ اتصال ۱۸روستای دیگر به شبکه ملی اطلاعات

اتصال ۱۸ روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات با اعتبار۴۷ میلیارد تومان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس اخیراً از اتصال ۱۸ روستای استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی این روستاها به اینترنت پرسرعت همراه با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داده است.

حمید سلیمان‌پور افزود: با احداث هفت سایت جدید و ارتقای ۹سایت روستایی، دسترسی اینترنت پُرسرعت همراه برای ۱۸روستای دیگر فارس با جمعیت هشت هزار و ۷۷۰‌نفر در قالب ۲هزار و ۴۶۵ خانوار فراهم شده‌است.

چه روستاهایی به اینترنت متصل شدند؟

سلیمان پور روستاهای کرزا از توابع شهرستان لامرد، ابزالو و پرنبار از توابع شهرستان ممسنی، دزدکردک از توابع شهرستان مرودشت و دره سفید از توابع شهرستان بیضا را روستاهای جدیدی برشمرد که با بهره‌برداری از چهار سایت جدید توسط ایرانسل به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.
وی روستاهای قلعه بیابان و شهرک شهدای عشایر از توابع شهرستان داراب، مورجان از توابع شهرستان فیروزآباد، دهدق از توابع شهرستان آباده، کرکویه از توابع شهرستان قیر و کارزین، لاغر از توابع شهرستان خنج، کورکی از توابع شهرستان فراشبند، باغ کراگر از توابع شهرستان جهرم، گنگ از توابع شهرستان فیروزآباد، شهرک بستان از توابع شهرستان داراب، کتو از توابع شهرستان لار، پیره سرخ بالا از توابع شهرستان ممسنی و زیغان از توابع شهرستان مهر را از دیگر روستاهایی دانست که با احداث سه سایت جدید و ارتقای ۹سایت موجود توسط همراه اول به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

رئیس شورای راهبری توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مبلغ هزینه شده برای افتتاح این سایت‌ها را ۴۷ میلیارد تومان از محل منابع طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات «USO» اعلام کرد.

روستاهای فارس بر مدار ارتباطات جهانی؛ اتصال ۱۸روستای دیگر به شبکه ملی اطلاعات

تلاش برای پایان پروژه اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار

با این حال هنوز هم روستاهایی هستند که از امکانات اینترنتی بهره نمی‌برند و در انتظار اتصال به شبکه ملی اطلاعات هستند.

نظر شما