شناسهٔ خبر: 63766203 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران:

بسیاری از کشورها مدیون ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر هستند

تهران - ایرنا - فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های مرزی میان جمهوری اسلامی ایران و عمان را مطلوب دانست و بر تعامل بیش از پیش بین مرزبانان ۲ کشور تأکید کرد و گفت: بسیاری از کشورهای دنیا مدیون جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با قاچاق مواد مخدر هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی در دیدار با سرتیپ ستاد "حامد بن عبدالله بن احمد البلوشی" معاون عملیات و برنامه ریزی ستاد کل نیروهای مسلح عمان اظهار داشت: در سال های گذشته و اخیر شاهد تعاملات مطلوب مرزی میان دو کشور بودیم و هستیم.

وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز مشترک با ۱۵ کشور همسایه دارد که بعد از چین و روسیه، سومین کشور به لحاظ بالا بودن ظرفیت همسایگی با کشورهای منطقه است که همین امر برای ما مشکلاتی را به وجود آورده است.

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با بیان اینکه هر دو کشور برای کاهش جرائم سازمان یافته تلاش می کنند، تأکید کرد: کم مشکل ترین مرز دریایی را با کشور عمان داریم که این مهم در نتیجه تعاملات مرزی حاصل شده است؛ در این مرزهای مشترک به ندرت شاهد جرایم مرزی هستیم.

سردار گودرزی با بیان اینکه دریای خلیج فارس و عمان از حیث امنیتی مهم برای کشورهای منطقه است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با قاچاقچیان مواد مخدر به شدت مبارزه می‌کند و از ورود آنها به منطقه ممانعت خواهد کرد و در این راه انتظامی جمهوری اسلامی ایران بیش از ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار مجروح تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه طی چند وقت اخیر بیش از ۱۵ تن انواع موادمخدر در دریای عمان توسط دریابانان پایگاه دریابانی چابهار کشف شده است، گفت: مواد مخدر تاکتیک و فتنه استکبار است و بسیاری از کشورهای دنیا مدیون جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با قاچاق مواد مخدر هستند، مبارزه ما با ورود مواد مخدر به صورت جدی و قاطع دنبال می شود و در این خصوص هیچ گاه کوتاه نخواهیم آمد.

فرمانده مرزبانی انتظامی با بیان اینکه کشورهای منطقه می توانند امنیت را برای مردم منطقه فراهم کنند، افزود: با توانمندی که جمهوری اسلامی ایران دارد، می‌تواند با همکاری کشورهای همسایه امنیت را در آب های مشترک فراهم و با قاچاق مواد مخدر و تروریسم در دریا مقابله کند.

سردار گودرزی بر برگزاری رزمایش مشترک دریایی بین مرزبانی سه کشور جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و عمان به منظور تأمین امنیت مشترک مرزهای آبی تأکید کرد و گفت: همکاری های مشترک مرزی باعث هماهنگی های مرزی، تبادل اطلاعات و تأمین امنیت مرزها و موفقیت های بیش از پیش در موضوع قاچاق مواد مخدر، انسان و جرائم مرزی می شود.

قدردانی از تلاش‌های مرزبانی انتظامی در امر مبارزه با موادمخدر

در ادامه این نشست، سرتیپ ستاد "حامد بن عبدالله بن احمد البلوشی" معاون عملیات و برنامه ریزی ستاد کل نیروهای مسلح عمان با قدردانی از میزبانی و استقبال گرم فرمانده مرزبانی انتظامی، اظهار کرد: گارد ساحلی عمان با کشور جمهوری اسلامی ایران همکاری خوبی دارد و از سوی دیگر نیروهای ما در آب های منطقه حضوری فعال دارند.

معاون عملیات و برنامه ریزی ستاد کل نیروهای مسلح عمان در ادامه با بیان اینکه فعالیت قاچاقچیان در بحث قاچاق مواد مخدر برای کلیه کشورها نگران کننده است، اظهار داشت: پلیس و گارد ساحلی کشور عمان دائم در حال فعالیت و تلاش هستند تا از قاچاق مواد مخدر ممانعت کنند و در این زمینه جای دارد از تلاش های مرزبانی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با قاچاق موادمخدر قدردانی کنم.

وی با بیان اینکه بیشترین قاچاق مواد مخدر از طریق آب های بین المللی صورت می گیرد که باید با این امر مقابله شود، اعلام کرد: برای مقابله با قاچاق مواد مخدر و انسان و سایر جرائم دریایی حاضر به انجام هرگونه اقدام مشترک با کشور جمهوری اسلامی ایران هستیم.

سرتیپ ستاد "حامد بن عبدالله بن احمد البلوشی" در خاتمه گفت: رابطه ما با صیادان ایرانی، رابطه بسیار خوبی است و از آنها در دریا مراقبت می کنیم.

نظر شما