شناسهٔ خبر: 63766075 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: انتخاب | لینک خبر

امیرآبادی : بیشترین تعداد خانه های خالی متعلق به بانک ها است/ بانکها در واردات نهاده ها دست دارند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین تعداد خانه های خالی متعلق به بانک ها است،گفت: با کمال تاسف اکثر بانکها تجارت خانه باز کردند و در واردات نهاده ها هم دست دارند.

صاحب‌خبر -
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

برنا: احمد امیرآبادی فراهانی ،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا در مورد ورود بانکها به حوزه بنگاه داری،گفت: الان بیشترین تعداد خانه های خالی متعلق به بانک ها است.بخشی ازاین خانه ها از بابت عدم استرداد وام ها به دست آمده است و اکثرا ضمانت بوده که بانکها از مردم و افراد برداشتند.

وی بنگاه داری بانکها را معضلی برای اقتصاد کشور دانست و اظهار کرد: با کمال تاسف اکثر بانکها تجارت خانه باز کرده اند و من شنیدم در واردات نهاده ها هم دست دارند. در برخی موضوعات بانک های خصوصی ارز را جابجا می کنند‌و پایه پولی را بالا می برند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت: در قانون برنامه هفتم احکام سختگیرانه برای بانکهای خصوصی گذاشته شد که امیدواریم بانک مرکزی بااین احکام بتواند نظارت خودش را بالا ببرد و وضعیت را بهتر از گذشته کند

وی، تاکید کرد: بانک مرکزی تابحال ادعا می کرد ما قانون درست برای نظارت بر فعالیت بانکها نداریم که در حال حاضر هم قانون بانک مرکزی که قبل از قانون برنامه تصویب وتوسط رئیس مجلس ابلاغ شد وهم قانون برنامه هفتم توسعه را داریم که باید ببینم بانکها در این زمینه چگونه قانون را اجرایی می کنند.اگر قانون بانک مرکزی خوب اجرایی شود قانون بازدارنده خوبی است و ما بهانه را از بانک مرکزی برای نظارت گرفته ایم.

امیرآبادی‎‌،گفت: جرایم سنگینی برای بانکها در نظر گرفتیم که مبجورند قانون را اجرایی کنند.

لینک کوتاه کپی لینک

نظر شما