شناسهٔ خبر: 63765719 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

هوای مازندران گرم می‌شود

ساری - ایرنا - هواشناسی با اشاره به خروج تدریجی سامانه بارشی از امروز چهارشنبه، پیش‌بینی کرد که آسمان مازندران از فردا پنجشنبه تا روز سه‌شنبه هفته آینده صاف و با افزایش دما همراه باشد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، هواشناسی شرایط جوی مازندران طی امروز و فردا را پایدار و در روز پنجشنبه با افزایش نسبی دما و در روز جمعه با افزایش ابر در نیمه غربی استان با بارش پراکنده باران پیش بینی کرده است.

طبق پیش‌بینی هواشناسی، آسمان مازندران از روز شنبه تا سه‌شنبه هفته آینده صاف تا نیمه ابری و با افزایش نسبی دما همراه خواهد بود به گونه‌ای که طبق جدول پیش بینی پنج روزه هواشناسی، میانگین دمای هوا از فردا پنجشنبه تا اواسط هفته آینده در مناطق ساحلی و جلگله‌ای بین ۲۰ تا ۲۲ و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات نیز بین ۱۱ تا ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

داده‌های دریافتی از ایستگاه‌های سینوپتیک و باران سنجی هواشناسی مازندران نشان می‌دهد که از صبح دیروز سه‌شنبه تا صبح امروز چهارشنبه بیشترین میزان بارندگی با ۱۱۷ میلی‌متر در جوربند نور به ثبت رسیده است و پس از آن شیاده بندپی بابل با ۸۸، بندپی غربی با ۸۰، بابلسر با ۷۷، کلوده محمودآباد با ۷۲ و ایزدشهر نور با ۷۱ میلی‌متر، شاهد بیشترین میزان بارندگی بودند و کمترین میزان بارندگی نیز در طی این مدت یا یک میلی متر در دلیر چالوس به ثبت رسیده است و پس از آن بلده، تاکر بلده نور، سیاه بیشه، کیاسر، رینه لاریجان با ۲ میلی‌متر و بطاهرکلای نور نیز با سه میلی متر در جایگاه بعدی قرار دارند.

هوای مازندران گرم می‌شود

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، شرایط جوی امروز مازندران نیمه ابری تا ابری، بتدریج با کاهش ابر و در روز پنج‌شنبه نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و در ارتفاعات و دامنه ها با وزش باد گرم همراه خواهد بود.

هواشناسی، شرایط جوی مازندران در آخرین روز هفته جمعه در مناطق ساحلی تا دامنه‌ ها نیمه ابری گاهی ابری همراه با کاهش نسبی دما، وزش باد و بارش پراکنده باران و از اواخر روز با کاهش ابر و در ارتفاعات نیز صاف تا نیمه ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی کرده است.

طبق پیش‌بینی هواشناسی، آسمان مازندران از روز شنبه تا سه‌ شنبه آینده صاف تا نیمه ابری و با افزایش نسبی دما همراه خواهد بود.

داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می دهد که ایزدشهر با ثبت دمای ۱۸.۳ و رینه لاریجان با ۹.۲ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم ترین ساعت به ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته حدود دو درجه افزایش نشان می‌دهد.

وضعیت امروز دریای خزر نیز مواج پیش‌بینی شده است.

نظر شما