شناسهٔ خبر: 63765703 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

بیست و پنجمین تمرین سراسری «زلزله و ایمنی» در مدارس همدان برگزار شد + تصویر

بیست و پنجمین تمرین (مانور) سراسری «زلزله و ایمنی» با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» به صورت همزمان در مدارس استان همدان برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس صبح امروز(چهارشنبه) با حضور معاونین آموزش ابتدایی و پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان همدان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در دبستان توحید ناحیه یک همدان برگزار شد.

آشنایی بهتر و دقیق دانش‌آموزان با نحوه صحیح پناه گرفتن و حفظ ایمنی و همچنین خروج ایمن از محل در هنگام وقوع زلزله از مهمترین اهداف این مانور تمرینی است که در جریان برگزاری با حضور کارشناسان مربوطه به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

در این مراسم، مجتبی قمری، اظهار داشت: کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله به وسیله ارتقای فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله و افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان در مورد زلزله و سایر پدیده‌های طبیعی از جمله اهداف برگزاری این مانور است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان همدان بیان کرد: بیست و پنجمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس همزمان با این مدرسه، در سایر شهرستان‌ها، نواحی و مناطق استان نیز برگزار شد.

این مانور با مشارکت دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان آموزشگاه‌های استان برگزار شد که سرعت عمل و افزایش مهارت‌های دانش‌آموزان از ویژگی‌های مهم مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس است.

بزرگترین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس سراسر کشور با به صدا درآمدن زنگ زلزله و ایمنی به طور همزمان در سراسر کشور با دستورالعمل پناه‌گیری ایمن، خروج اضطراری ایمن، تخلیه مجروحین و مصدومین احتمالی، اطفای حریق و اسکان اضطراری برگزار شد.

پناهگیری و خروج اضطراری ایمن دو رکن مهم و اساسی در هنگام وقوع زلزله به ویژه در مدارس است که تمرین و تکرار آن برای سلامت و ایمنی دانش‌‍‌آموزان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارشتسنیم، مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس از سال 1375 به پیشنهاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در مهدکودک‌ها و مدارس ابتدایی تهران، به اجرا درآمد و از سال 1378 به سراسر کشور تسری یافت.

انتهای پیام/

نظر شما