شناسهٔ خبر: 63747687 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: بسیج نیوز | لینک خبر

شناسایی پیکر شهید ‌«رضا عباسی»‌/ کرمانشاه میزبان پیکر هفتمین شهید مدافع حرم

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: پیکر شهید مدافع حرم «رضا عباسی» همراه هفت شهید دیگر بعد از سال‌ها شناسایی شده و به وطن بازمی‌گردد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، سرهنگ سعید بهشتی‌راد اظهار داشت: پیکر مطهر شهید مدافع حرم «رضا عباسی» بعد از سال‌ها دوری از وطن از طریق تطبیق نمونه DNA در مرکز ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله سپاه شناسایی، تأیید و به میهن اسلامی بازگشته است.

وی عنوان کرد: این شهید والامقام از بسیجیان بود و به کار مکانیکی مشغول بود و با توجه به علاقه بسیاری که به شهادت داشت، به مدت دو سال برای اعزام به سوریه منتظر بود.

بهشتی‌راد گفت: شهید عباسی در نهایت سال 93 برای دفاتر از حرم حضرت زینب(س) عازم سوریه شد و در سال 94 در منطقه خان‌طومان حلب پس از رشادت‌های بسیار به‌ درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی افزود: پیکر مطهر این شهید به همراه هفت شهید دیگر روز پنجشنبه برای طواف و زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) عازم مشهد مقدس خواهد شد و پس از طواف به استان‌های خود اعزام می‌شوند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه بیان کرد: زمان برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید والامقام در استان کرمانشاه متعاقباً اعلام خواهد شد.

شهید «رضا عباسی» هفتمین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه یکم آبان 58 در شهرستان صحنه متولد شد و در زمستان 1394 در منطقه خان‌طومان سوریه به شهادت رسید و پدر این شهید والامقام نیز سال گذشته با تحمل هفت سال انتظار برای پیکر فرزند، چشم از جهان بست.

گفتنی است علاوه بر شهید رضا عباسی، پیکر شهید مهدی ذاکر حسینی از تهران، شهید علی آقاعبدالهی از تهران، شهید حسن اکبری از تهران، شهید سید مصطفی صادقی از تهران، شهید غلامعلی تولی از گرگان، شهید محمدرضا یعقوبی کیاسه از گیلان و شهید الیاس چگینی از قزوین نیز از طریق DNA شناسایی شده‌ است.

نظر شما