شناسهٔ خبر: 62715138 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: قدس آنلاین | لینک خبر

فاتح اورست: دشمنان بدانند حاج قاسم سلیمانی خط قرمز ملت ایران است

کوه‌نورد قمی که در لحظه فتح قله اورست تصویر حاج‌قاسم سلیمانی را به جهانیان نشان داد، تصویر این شهید را موجب هراس دشمنان می‌داند و می‌گوید: حاج‌قاسم آرمان و ارزش ملت ایران است و دشمنان بدانند قاسم سلیمانی حذف‌شدنی نیست؛ چراکه خط‌قرمز ملت ایران است و ما از ایشان دست بر نمی‌داریم.

صاحب‌خبر -

به گزارش قدس‌آنلاین به نقل از فارس، شب گذشته در یکی از مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا اتفاق عجیب‌وغریبی افتاد که با واکنش‌های بسیاری مواجه شد.

 تیم فوتبال سپاهان اصفهان در هفته دوم مسابقات آسیا قرار بود از تیم الاتحاد عربستان در ورزشگاه نقش‌جهان میزبانی کند؛ اما درست چند دقیقه قبل از شروع بازی که همه منتظر تقابل نماینده ایران و عربستان بودند، تیم الاتحاد حاضر به انجام بازی نشد و ورزشگاه را ترک کرد.

 مدیر تیم الاتحاد عربستان در گفتگو با یکی از خبرگزاری عربی گفته که به دلیل نصب تندیس سردار قاسم سلیمانی در ورودی زمین ما حاضر به انجام بازی نشدیم. وی این کار را یک تصمیم سیاسی می‌داند.

 اما واقعیت این است که مطابق قوانین فیفا نصب تندیس، مجسمه، تابلوهای نقاشی و… مخصوصاً در کشورهای آسیایی یک امر جاافتاده‌ای است و طی سالیان متوالی شاهد نصب این موارد در ورزشگاه‌ها بوده‌ایم.

فاتح اورست: دشمنان بدانند حاج قاسم سلیمانی خط قرمز ملت ایران است

 همان‌طور که در ورزشگاه ملک فهد عربستان تصاویر خاندان آل سعود در آن دیده می‌شود و هیچگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا د ررابطه‌ با نصب تصاویر اشخاص تیم‌های میزبان را مورد بازخواست قرار نداده است، چه برسد به اینکه این کارها را دخالت سیاست در ورزش بداند.

 روح‌الله کاظمی کوه‌نورد قمی که تابستان امسال در یک رکورد بی‌نظیر موفق به فتح قله اورست شد و عکس سردار شهید قاسم سلیمانی را روی قله به نمایش گذاشت، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در قم، اظهار داشت: آرامش، امنیت و هر نوع موفقیتی که در کشور حاصل شده نتیجه رشادت و فداکاری جوانانی است که با دست‌خالی اما ایمان قوی راهی جبهه‌های حق علیه باطل شده و مقابل دشمن بعثی ایستادگی کردند.

وی در خصوص تصمیم مدیران تیم عربی در بازی شب گذشته بین اصفهان و الاتحاد، افزود: حاج‌قاسم برای ما ایرانی‌ها و همه مظلومین جهان یک آرمان و ارزش است و ما نمی‌توانیم از آرمان‌های خود دست برداریم و آن را نادیده بگیریم.

کوه‌نورد قمی فاتح اورست گفت: به نظر بنده الاتحاد وقتی جو سنگین و حضور پرشور هواداران اصفهانی در ورزشگاه را دید و به‌خاطر اینکه چند بازیکن شاخصشان به دلیل مصدومیت همراهشان نبود می‌دانستند که شکست سنگینی مقابل سپاهان ایران تجربه خواهند کرد و به این دلیل ورزشگاه را بدون بازی ترک کردند.

وی ادامه داد: من تصاویر روز گذشته را که مشاهده کردم بازیکنان الاتحاد یک روز قبل از بازی در همین ورزشگاه تمرین کردند و در تصاویرم مشخص است که تندیس حاج‌قاسم همان جا حضور دارد. از دوستان اصفهانی‌ام که پرس‌وجو کردم مثل‌اینکه تندیس سردار دل‌ها از مدت‌هاست که همان ورودی نصب شده است و تصمیمی نبوده که برای این بازی اتخاذ شود.

کاظمی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «چه شد که تصمیم گرفتید عکس شهید سلیمانی را روی بام جهان به نمایش بگذارید»، عنوان داشت: همه ما شاهد بودیم که کشورهای همسایه‌ای مثل عراق و سوریه سال‌ها درگیر مبارزه با داعش بودند، حاج‌قاسم کسی بود که در مبارزه با آن‌ها رفت و کاری کرده بود که به تعبیر دشمنان هر وقت اسمش بین آن‌ها مطرح می‌شد لرزه بر پیکرشان می‌افتاد.

وی تصریح کرد: سردار شهید سلیمانی کاری کرده که ۴ سال پس از شهادت سعودی‌ها، غربی‌ها و استکبار از مجسمه‌اش هم می‌ترسند. این یعنی همان قهرمان ملی که کودکان و نوجوانان ما باید بیشتر با وی اُنس بگیرند. من علاقه شدیدی به سردار دل‌ها دارم و وقتی روز قبل از اعزام به اورست مشغول جمع‌کردن چمدانم بودم عکس ایشان به همراه پرچم مقدس ایران را داخل چمدان گذاشتم.

کوه‌نورد قمی فاتح اورست با بیان اینکه رهبر انقلاب بارها در فرمایشات خود تأکید کرده که نام و یاد شهیدان باید زنده بماند، بیان کرد: تبیین سیره و زندگی‌نامه شهیدان برای نسل جدید وظیفه همه ماست. فرزندان ایران باید بدانند تاریخ غنی کشورمان چه قهرمانانی را به خود دیده است.

وی در پایان گفت: نام کسانی همچون رئیس‌علی دلواری، حاج‌قاسم سلیمانی هرگز از ذهن ما ایرانی‌ها پاک نخواهد شد و دشمنان باید بدانند قهرمانان و اساطیر ایرانی هرگز حذف‌شدنی نیستند.

فاتح اورست: دشمنان بدانند حاج قاسم سلیمانی خط قرمز ملت ایران است

لازم به ذکر است روح‌الله کاظمی وکیل کوه‌نورد قمی اوایل خردادماه امسال بود که موفق به فتح قله لوتسه و ۲۴ ساعت بعد فتح قله اورست که بام جهان معروف است رکورد بی‌نظیری در دنیا به ثبت رساند.

نظر شما