شناسهٔ خبر: 62706321 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

سردار حسن‌زاده:

دفاع مقدس همچنان ادامه دارد

فرمانده سپاه محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: درست است که ما ۸ سال جنگ تحمیلی را می‌گوئیم دفاع مقدس، اما در واقع ۴۵ سال است که در دفاع مقدس هستیم و این دفاع مقدس همچنان ادامه دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش جوان آنلاین به نقل از مهر، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ در مراسم یادواره ۳۰۰ شهید گرانقدر حوزه مقاومت بسیج ۱۳۷ رمضان ناحیه جماران در حسینیه شماره یک امام خمینی طی سخنانی گفت: هفته دفاع مقدس که گذشت را گرامی می‌داریم و جا دارد از شهدای جنگ تحمیلی شهدای مدافع حرم، شهدای مقاومت و شهدای سلامت یاد کنیم که در رأس آن حاج قاسم سلیمانی است.

وی با اشاره به بیانات رهبری انقلاب در خصوص دفاع مقدس افزود: درست است که ما ۸ سال جنگ تحمیلی را می‌گوئیم دفاع مقدس، اما در واقع ۴۵ سال است که در دفاع مقدس هستیم و این دفاع مقدس همچنان ادامه دارد. سردار حسن زاده تاکید کرد: اگر سه مقطع زمانی را در نظر بگیریم و سه حادثه را مبنا قرار دهیم، یکی مبعث پیامبر اسلام (ص) است. بعد موضوع ظهور را به لحاظ زمانی را باید در نظر بگیریم و انقلاب اسلامی بین مبعث و ظهور است که اتفاقات عجیبی در این دوران افتاده است.

وی ادامه داد: از مبعث تا ظهور انقلاب اسلامی قرار دارد و در این بازه زمانی و با اظهار بسیاری از بزرگان در نزدیکی ظهور قرار داریم و حتی به تعبیر مرحوم آیت الله حسن‌زاده آملی در دوران ظهور هستیم.

سردار حسن زاده گفت: ما در انقلاب اسلامی در دوران ظهور صغری قرار داریم. به نظر بنده حقیر از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا انشالله ظهور حضرت صاحب (عج) ما در دورانی قرار داریم که دوران دفاع مقدس است.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که باید به دفاع مقدس و عظمت آن بپردازیم و آن را بشناسیم و بشناسانیم.

وی‌ادامه داد: ما در انقلاب از چه چیزی دفاع کردیم؟ باید گفت ما از تمامیت انقلاب دفاع کردیم، ما از تمامیت کشور دفاع کردیم و دفاع از کلیت کشور بود، زیرا دشمنان اصل کشور را نشانه گرفته بودند و در واقع ما از اصولمان دفاع کردیم.

سردار حسن زاده در ادامه گفت: از بعد دیگر ما از انقلاب در برابر چه کسانی دفاع کردیم؟ رهبری انقلاب فرمودند ما در برابر تمام جانیان دفاع کردیم. ظاهراً صدام حمله را آغاز کرد، اما این یک جنگ جهانی علیه انقلاب اسلامی شکل گرفت و ۷۰ کشور از صدام حمایت کردند. اروپاییان انواع و اقسام هواپیما‌ها و تجهیزات را در اختیار صدام قرار دادند.

فرمانده سپاه تهران اذعان داشت: باید گفت در جنگ تحمیلی چه کسانی دفاع کردند و دفاع کنندگان چه کسانی بودند؟ در پاسخ باید گفت دفاع کنندگان بر حسب یک نگاه مردم و ارتش و سپاه بودند، اما در واقع همه مردم دفاع کردند. تمام رزمندگان ما از نوجوانان گرفته تا جوانانی مانند شهید حسین فهمیده و …بودند و در واقع تمام اقشار و از جمله زنان در دفاع حضور داشتند. آن‌ها در همه جا از بیمارستان گرفته تا پشت جبهه در دفاع نقش داشتند.

وی ادامه داد: امروز یکی از دستاورد‌های بزرگ انقلاب تجربه ملت ما است که بار‌ها قدرت‌های بزرگ را به زانو درآورده است و این می‌تواند دستاورد انقلاب باشد.

فرمانده سپاه تهران متذکر شد: اینکه امروز مردم یمن مقاومت می‌کنند و اراده خود را به دشمن تحمیل می‌کنند، از ما الگو گرفتند.

وی ادامه داد: باید گفت دفاع مقدس ما ۴۵ ساله شده است. در تمام این ۴۵ سال هیچ زمانی دشمن ما آرام ننشسته و همیشه علیه ما توطئه کرده است.

سردار حسن زاده اذعان داشت: مقاومت در مقابل راهبرد دشمنان تا امروز ادامه دارد. همان طور که در سال گذشته ما از انقلاب اسلامی دفاع کردیم و این دفاع از حرم و دفاع از کشور بود. همان گونه که حاج قاسم گفت، این کشور حرم است و باید آن را حفظ کنیم.

وی با اشاره به اغتشاشات سال گذشته بیان داشت: در سال گذشته دفاع کنندگان همه مردم بودند و بزرگ‌ترین اقدامی که مردم انجام دادند که سربلندی آن‌ها در جهاد کبیر بود و جهاد کبیر همان بود که مردم تسلیم دشمن نشدند و ملت از خواست دشمن تبعیت نکرد.

این فرمانده سپاه تاکید کرد: ملت ما در عین اینکه مشکلات داشتند این تصمیم مهم را در برابر دشمنان گرفتند.

این فرمانده سپاه در ادامه گفت: در طول این ۴۵ سال مجموع دستاورد‌های انقلاب باعث نهادینه شدن مقاومت و نهادینه شدن پایداری شده است و امروز وقتی نگاه که می‌کنیم در ۴۵ سال گذشته تماماً از انقلاب دفاع کردیم.

وی بیان داشت: ۴۵ سال است ما در مقابل استکبار ایستاده‌ایم، چالش آمریکا در ۴۵ سال پیش با ما چه بود؟ اما امروز چالش آن‌ها چیست؟ در ۴۵ سال پیش آن‌ها سعی می‌کردند تا کسی به ما سیم خاردار و سلاح سبک ندهد، اما امروز می‌خواهند تا ایران موشک‌های نقطه زن و پهبادهایش را در اختیار سایر کشور‌ها قرار ندهد که موفق هم نمی‌شوند.

فرمانده سپاه تهران متذکر شد: دشمن از روز اول انقلاب حادثه آفرید و بحران ساخت. آن‌ها در گذشته می‌خواستند تمام تلاش خود را کنند که انقلاب را نابود کنند و امروز می‌خواهند کاری کنند تا خودشان نابود نشوند.

سردار حسن زاده اظهار داشت: خودشان گفتند ما در مقابل ایران درمانده ایم، اگر هیچ اقدامی نکنیم ایران با رشد در تکنولوژی و فنآوری و تسلیحات و نفوذ منطقه‌ای خود، ما را نابود می‌کند اگر هم اقدامی کنیم آن‌ها چند برابر پاسخ می‌دهند.

در واقع آمریکا تلاش می‌کرد ما را نابود کند، اما امروز تلاش می‌کند خودش نابود نشود و تمام این‌ها به برکت خون شهدا است.

سردار حسن زاده در ادامه بیان کرد: دشمنان در ۴۰ سالگی انقلاب سندی منتشر کردند و در آن گفتند اگر انقلاب اسلامی از ۴۰ سالگی عبور کند دیگر شکست ناپذیر می‌شود.

فرمانده سپاه استان تهران با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اظهار داشت: حضرت آقا فرموند همه چیز تاریخ مصرف دارد، بجز شعار‌های انقلاب. ازسویی امام خمینی (ره) فرموند ملتی که عاشق شهادت است این ملت شکست ندارد و این است آن چیزی که شهدا برای ما به جا گذاشتند.

نظر شما