شناسهٔ خبر: 62633029 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

لایحه منطقه آزاد مازندران به تایید شورای نگهبان رسید

استاندار مازندران: لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری سه لکه‌ای پس از چند مرحله رفت و برگشت به مجلس و شورای نگهبان بالاخره به تایید شورای نگهبان رسید.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، استاندار مازندران گفت: لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری سه لکه‌ای پس از چند مرحله رفت و برگشت به مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان بالاخره به تایید شورای نگهبان رسید  و حالا امکان برخورداری از مزایای منطقه آزاد تجاری در سه نقطه ساحلی به مساحت مجموع یک‌هزار و ۶۰۵ هکتار فراهم شده است. ‎

سیدمحمود حسینی پور  افزود: این امر مشروط بر این‌ است که همه ضوابط و اصول اجرای طرح در مازندران رعایت شود.

او گفت: تصویب این طرح با نگاه ویژه‌ای که دولت سیزدهم به تقویت روابط با کشورهای حاشیه دریای خزر دارد، می‌تواند فرصت‌های اقتصادی جدید و ارزشمندی را برای مازندران ایجاد کند و به ارتقاء جایگاه این استان در اقتصاد منطقه بینجامد.

سیدمحمود حسینی‌پور، ادامه داد: با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در حوزه ارتباط با کشورهای حوزه CIS، یکی از بسترهای مهمی که می‌توانست به ارتقاءِ فعالیت‌های تجاری و اقتصادی با این کشورها کمک کند ایجاد منطقه آزاد بود که دولت سیزدهم با پیگیری‌های متعدد این اقدام را انجام داد.

استاندار مازندران افزود: منطقه آزاد با بهره‌گیری از معافیت‌های مالیاتی، بخشودگی سود، نبود تشریفات دست و پاگیر ارزی و اداری، تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات با جذب سرمایه‌گذاری خارجی و انتقال فناوری به توسعه استان کمک ویژه‌ای خواهد کرد.

وی افزایش توان جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برای فعالیت اقتصادی در این سه منطقه بندری و ساحلی تعیین شده برای ایجاد منطقه آزاد تجاری مازندران را از مزایای مهم تصویب این طرح بیان می‌کند و می‌افزاید: اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت ایجاد مناطق آزاد تجاری مستثنی شدن از قوانین گمرکی است.

استاندار مازندران ادامه داد: طبق مقررات مناطق آزاد تجاری، شرکت‌های حاضر در این مناطق از ۲۰ سال معافیت گمرکی بهره‌مند می‌شوند که به بازرگانان مازندران کمک شایانی خواهد کرد.

حامد گلی از مزایای منطقه آزاد تجاری در مازندران گزارش می‌دهد

<div id="video-display-embed-code_10198675"><script type="text/JavaScript" src="https://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/3994331/10198675?width=400&height=300"></script></div>

 

 

نظر شما