شناسهٔ خبر: 62627843 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

محسن رضایی در گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی رزمی جهاد مطرح کرد:

نیاز اساسی کشور بسیج ملت و جهاد فرهنگی و اقتصادی است

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گفت: نیاز اساسی امروز کشور بسیج ملت و جهاد فرهنگی و اقتصادی است، چرا که امروز دشمن در همه موارد از تحریم نفت و غذا و دارو بگیرید تا جنگ ترکیبی و رسانه ای به میدان آمده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار دولت ایرنا، سی و پنجمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی رزمی جهاد با حضور دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، وزیر جهاد کشاورزی، معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، رئیس بنیاد شهید و فرماندهان جهاد برگزار شد.

محسن رضایی طی سخنرانی در این مراسم با بیان اینکه جهاد سازندگی قبل از اینکه یک سازمان باشد یک نهاد است افزود: می‌توان گفت جهاد سازندگی حتی بالاتر از یک نهاد بود، یعنی یک اعتقاد و تفکر بود که از فلسفه ای قرآنی به انسان و جهان و هستی می‌نگریست و اکنون هم با وجود اینکه در وزارت کشاورزی ادغام است اما تفکر جهادی این نهاد هنوز پابرجاست و این تفکر از دل انقلاب و جبهه و جنگ بوجود آمده است.

وی ادامه داد: دفاع مقدس از دل انقلاب بوجود آمد و جهاد سازندگی از دل این دو زاییده شد و یکی از نهادهای گسترش دهنده ارزش های انقلاب بود. دشمنان چون تجربه انقلاب و دفاع مقدس را دیدند اکنون تمام تلاششان را می کنند که زایندگی انقلاب را بگیرند تا فرزندی دیگر از انقلاب که انقلاب سوم در اقتصاد و فرهنگ است، متولد نشود.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با اشاره به بدعهدی‌ها و کینه توزی‌های دشمنان طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب گفت: هیچ سالی بعد از جنگ نبوده که دشمنان اعمال فشار و تحریم و کارشکنی در حوزه اقتصادی و فرهنگی نکرده باشند و اوج آن هم در سال های اخیر بوده است. اما این بار آن‌ها تلاش می کنند که اشتباهات گذشته را که در انقلاب و جنگ کردند تکرار نکنند، لذا به صورت نوسانی و در قالب جنگ و مذاکره عمل می کنند تا به ریل انقلاب برنگردیم و مسیر جهاد را ادامه ندهیم و بسیج سازندگی در جبهه های فرهنگی و اقتصادی اتفاق نیفتد.

رضایی با اشاره به شیوه جدید دشمنی‌ها توضیح داد: رویکرد جدید دشمنان که همراه با دو جریان انحرافی لیبرال ها و انقلابی نماها در کشور شده است در جهت عدم تولد فرزندی دیگر از انقلاب که در عرصه فرهنگ و اقتصاد است، عمل می‌کند.

وی افزود: نیاز اساسی امروز کشور بسیج ملت و جهاد فرهنگی و اقتصادی است، چرا که امروز دشمن در همه موارد از تحریم نفت و غذا و دارو بگیرید تا جنگ ترکیبی و رسانه ای به میدان آمده است. در چنین شرایطی در داخل نیز لیبرالها و انقلابی نماها مانع شکل گیری یک حرکت جهادی و ملی می‌شوند.

دکتر رضایی با بیان اینکه دلاورمردان جهاد، زیر سنگین‌ترین آتش‌ها پل فاو را برای عبور ۶۰ هزار رزمنده از رود خروشان اروند ساختند، خطاب به فرماندهان جهادسازندگی گفت: شما میراث‌داران انقلاب و جنگ هستید، پس به کمک دولت و ملت و رهبر انقلاب بیایید و مردم را در مسائل فرهنگی و اقتصادی کمک کنید. از آقای وزیر جهاد کشاورزی می‌خواهیم با لشکر عظیم جهادگران، امنیت غذایی را در کشور برقرار کنند تا در این زمینه بصورت کامل خودکفا شویم و می‌توان از ظرفیت فرماندهان جهاد نیز در این مورد استفاده کرد.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با اشاره به جلسات دبیرخانه این شورا گفت: اخیرا بنا بر دستور اقای ریس جمهور در جلسات دبیرخانه شورا به بحث اتلاف و صرفه‌جویی انرژی در تولید برق پرداختیم و طرحی در دست اجراست که با صرفه جویی در مصرف سوخت برای تولید برق ۳۰۰ هزار مگاوات انرژی تجدید پذیر طی پانزده سال تولید کنیم.

وی ادامه داد: سالانه ۳۹ هزار میلیارد تومان صرف سوخت برای تولید انرژی می‌شود و از محل صرفه جویی این مبلغ قرار است نیروگاه‌های تجدید پذیر ساخته شوند. برخی در این جلسات می‌گویند این بلندپروازانه نیست که طی ۱۵ سال ۳۰۰ هزار مگاوات آن هم با صرفه جویی تولید کنیم؟ این در حالیست که مباحث کارشناسی و دقیق علمی صورت می گیرد اما این روحیه جهادی است که می تواند اجرای آن را تضمین کند.

دکتر رضایی در پایان گفت: آن روحیه جنگ و دفاع‌ مقدس و جهادی در اداره کشور نیازمند تقویت است. یکی از مشکلات کشور امروز وجود بروکراسی و مقررات و قوانین عجیب و غریب است که فکرهای بزرگ و خلاق و تحول آور را پشت درهای خود معطل کرده است. امروز کشور به روحیه جهادی نیاز دارد و حکمرانی جهادی از اصلاحات در قوانین و مقررات باید شروع شود و امیدواریم بتوانیم راه امام و شهدا را ادامه دهیم.

نظر شما