شناسهٔ خبر: 62508547 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

جی پلاس

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| 2 طلا و 1 برنز در انتظار ایران در 4 وزن اول

سه ملی پوش ایران در نیمه نهایی کشتی فرنگی قهرمانی جهان به روی تشک رفتند.

صاحب‌خبر -

جی پلاس؛ در پایان رقابت های مرحله نیمه نهایی 4 وزن اول کشتی فرنگی قهرمانی جهان، علیرضا مهمدی و امین میرزازاده به فینال رسیدند و پویا دادمرز راهی رده بندی شد.

نتایج کامل فرنگی کاران؛

در وزن 55 کیلوگرم که 21 شرکت کننده دارد، پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف سابولس لوسونس از صربستان رفت و در یک دقیقه با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد. او در یک چهارم نهایی با بوراک اوزون از ترکیه کشتی گرفت و با پیروزی 3 بر صفر به نیمه نهایی رسید. او در این مرحله به مصاف الدنیز عزیزلی قهرمان جهان از آذربایجان رفت و با شکست 3 بر 2 از رسیدن به فینال بازماند.

در وزن 77 کیلوگرم که با حضور 46 کشتی گیر برگزار می شود، محمدعلی گرایی در دور اول با آدلت تیولیوبایف از روسیه کشتی گرفت و با پیروزی 2 بر صفر به دور دوم رفت. گرایی در دور دوم با نائو کوزاکا از ژاپن رقابت کرد که با باخت 5 بر 5 نتوانست به دور بعد صعود کند. با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی مقابل آکژول محمود اف، گرایی از جدول مسابقات حذف شد.

در وزن 82 کیلوگرم که 25 نفر حضور دارند، علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف کوواسویچ از صربستان رفت و با پیروزی 8 بر 0 راهی دور بعد شد. مهمدی در یک چهارم نهایی به مصاف فیلچاکوف از اوکراین رفت و با برتری 4 بر 1 به نیمه نهایی رسید. مهمدی برای رسیدن به فینال با میهاییل برادو از مولداوی کشتی گرفت  با پیروزی 5 بر 1 فینالیست شد.

در وزن 130 کیلوگرم که 31 شرکت کننده دارد، امین میرزازاده در دور نخست به مصاف ادوارد سوقومونیان از برزیل رفت و با نتیجه 9 بر 0 پیروز شد؛ او در دور دوم به مصاف ویشنویتسکی از اوکراین رفت  با پیروزی 2 بر 1 راهی یک چهارم نهایی شد. او در این مرحله با پیروزی 1 بر 1 مقابل فریدریکاس از لیتوانی به نیمه نهایی رسید. میرزازاده در نیمه نهایی باید با اسکار پینو کشتی گیر سرشناس کوبایی رقابت کرد که با پیروزی 1 بر 1 به فینال رسید.

اسامی کامل فینالیست های 4 وزن اول کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛

55 کیلوگرم: الدنیز عزیزلی (آذربایجان) - تسورتسومیا (گرجستان)

77 کیلوگرم: آکژول محموداف (قرقیزستان) - سنان سلیمانوف (آذربایجان)

82 کیلوگرم: علیرضا مهمدی (ایران) - رفیق حسینوف (آذربایجان)

130 کیلوگرم: امین میرزازاده (ایران) - رضا کایالپ (ترکیه)

نظر شما