شناسهٔ خبر: 62508450 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

مدیرکل آموزش و پررش گلستان خبر داد

اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون آموزگاری در گلستان

مریم شریفی

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون آموزگاری و نحوه اعتراض به نمره آزمون خبر داد.

صاحب‌خبر -

سیدرضا نظری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: نتایج نهایی آزمون آموزگاری داوطلبان گلستانی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده است و متقاضیان چنانچه در ردیف قبول‌شدگان نهایی قرار گرفته‌اند به منظور طی سایر مراحل استخدام مطابق مفاد اطلاعیه منتشر شده اقدام کنند.

وی تعداد کل داوطلبان شرکت در آزمون آموزگاری استان گلستان را یک هزار و ۵۹۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۶۲۶ نفر پذیرفته شده‌اند که ۶۰ درصد آنها از آقایان و ۴۰ درصد از بانوان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان ادامه داد: پذیرفته شدگان آزمون آموزگاری از اول مهر شروع به کار خواهند کرد و هم‌زمان در دوره‌های آموزش روش تدریس دانشگاه فرهنگیان نیز شرکت می‌کنند.

نظری با بیان اینکه مطابق دفترچه آزمون مشاغل دبیری افرادی که در آزمون آموزگار ابتدایی شرکت کرده‌اند در صورت دارا بودن شرایط می‌توانستند در آزمون دبیری نیز شرکت کنند، گفت: پذیرفته نهایی آزمون آموزگار ابتدایی چنانچه در ردیف معرفی‌شدگان چند برابر آزمون دبیری قرار گیرند از فرایند استخدام آزمون دبیری و هنرآموز حذف خواهند شد و استخدام آنان صرفاً برای آموزگار ابتدایی صورت خواهد گرفت اما در صورت عدم تمایل می‌توانند انصراف قطعی (با ثبت رسمی در دفترخانه اسناد رسمی) خود را از آزمون آموزگار ابتدایی تحویل اداره کل آموزش و پرورش سهمیه خدمتی دهند که در این صورت قبولی آنان در آزمون آموزگار ابتدایی«کان لم یکن» تلقی خواهد شد و می‌توانند فرایند آزمون دبیری را ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه نتایج آزمون دبیری استان گلستان نیز به زودی از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد، گفت: تعداد داوطلبان دبیری در استان گلستان نیز یک هزار و ۲۳۵ نفر بود که از این تعداد ۶۴۲ نفر پذیرفته خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پررش گلستان زمان شروع به کار پذیرفته شدگان آزمون دبیری را نیمه دوم آبان اعلام کرد و افزود: دو آزمون دیگر برای به کارگیری مربیان پرورشی و نیروهای سرایداری در نیمه دوم سال جاری در استان گلستان برگزار خواهد شد.

نظری با تاکید اینکه داوطلبانی که نسبت به نمره آزمون خود اعتراض دارند از مراجعه حضوری به اداره کل آموزش و پرورش خودداری کنند، تصریح کرد: داوطلبان تا ۲۰ روز پس از اعلام نتایج نهایی می‌توانند به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان مراجعه و از این طریق اعتراض خود را ثبت کنند.

انتهای پیام

نظر شما