شناسهٔ خبر: 62508446 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

امیر موسوی در دیدار با فرمانده نیروی زمینی عمان:

همکاری های ایران و عمان تاکنون موجب خیر و برکت برای منطقه بوده است

محسن فرامرزی

فرمانده کل ارتش در دیدار با فرمانده نیروی زمینی کشور عمان گفت: ما در دو طرف یکی از مهم ترین نقاط راهبردی جهان هستیم که همکاری های دو کشور تا کنون موجب خیر و برکت برای منطقه بوده و حتما توسعه آن نتایج بهتری را برای همه کشورهای منطقه بویژه دو کشور ایران و عمان به همراه خواهد داشت.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، سرلشکر مطر بن سالم البلوشی، فرمانده نیروی زمینی سلطنت عمان و هیات همراه صبح امروز با حضور در ستاد فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی ایران با امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش دیدار و گفت‌وگو کردند.

امیر سرلشکر موسوی در این دیدار حضور فرمانده نیروی زمینی عمان در نیروی زمینی ارتش و مذاکرات انجام شده را مقدمه توسعه همکاری های مشترک در حوزه های مختلف و انتقال تجارب بخش های آموزشی، تحقیقاتی، خودکفایی، عملیاتی، اطلاعاتی عنوان کرد و افزود:ما در دو طرف یکی از مهم ترین نقاط راهبردی جهان هستیم که همکاری های دو کشور تا کنون موجب خیر و برکت برای منطقه بوده و حتما توسعه آن نتایج بهتری را برای همه کشورهای منطقه بویژه دو کشور ایران و عمان به همراه خواهد داشت.

فرمانده کل ارتش افزود: همراه با تقویت تعاملات منطقه ای نباید از شیطنت رژیم غاصب صهیونیستی برای ورود به منطقه  که در حقیقت یک تله و دامی را برای کشورهای پیرامونی ما پهن کرده است غفلت کرد که به بهانه و در پوشش مسائل  مختلف از جمله پزشکی و آموزشی و در ظاهر کمک های دیگر وارد همه حیطه ها می شود. وی افزود: تجربه  نشان داده، رژیمی که برمبنای تفکر اشغالگری، کودک کشی و جنایت شکل گرفته، هر کجای دنیا نفوذ کند برای همه به جز مشکلات و آشوب و ناامنی تحفه دیگری با خودش به همراه نمی آورد.

سرلشکر موسوی ادامه داد:  از سرلشکر البلوشی انتظار داریم در دیدارهایی که با سایر همسایگان عزیز ما دارند، ضمن ادای احترام و ابلاغ سلام و براداری ما، خطر گسترش رژیم منحوس صهیونیستی در منطقه را به آنان یادآوری کنند. 

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آمادگی گسترش سطح روابط و همکاری های مشترک با ارتش عمان افزود: هرآنچه که در راستای همکاری با ارتش و به ویژه نیروی زمینی کشور برادرمان، سلطنت عمان نیاز باشد، همانند گذشته، انجام خواهیم داد.

فرمانده کل ارتش در ادامه گفت: سلطنت عمان حقیقتا همیشه چه در زمان سلطان قابوس و چه در زمان سلطان هیثم یک موضع مستحکم و سازنده در منطقه داشته و دارد و امیدواریم خداوند همواره یار و یاور مردم کشور عمان و ارتش این کشور به ویژه نیروی زمینی آن باشد.

سرلشکر مطر بن سالم البلوشی  نیز در این دیدار تصریح کرد: روابط بین دو کشور ایران و عمان بسیار خوب است و ما اینجا هستیم تا سطح این روابط دوجانبه را گسترش و ارتقاء دهیم؛ چراکه نزدیکی و هم افزایی بیشتر بین ارتش سلطنت عمان و ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نیاز مبرم و ضروری است. ارتش ایران در جنگ ظفار به ما کمک کرد و ما خاطره بسیار خوبی از این قضیه داریم.

وی همچنین افزود: سیاست ما یک سیاست متوازن و آرام است و تلاش می کنیم بین دوستانی که در منطقه هستند همیشه یک توافق و صلح ایجاد کنیم. منطقه خلیج فارس یک منطقه پر تنش و پر اضطراب است و بیش از این تحمل تنش ها را ندارد و سیاست عمان نیز این است که در منطقه آرامش ایجاد کند و خیلی تلاش کرده تا بین کشورهای منطقه ازجمله ایران و عربستان صلح و دوستی را تقویت نماید و تمام تلاشمان را برای ایجاد آرامش در این منطقه به کار خواهیم بست البته شکی نیست که قدرت های بزرگ ما را درحالت عادی به حال خود رها نخواهند کرد و لازم است با هوشیاری در حل مشکلات منطقه، توسط کشورهای منطقه تلاش کنیم.
در پایان لوح یادبود این دیدار بین امیر سرلشکر موسوی و فرمانده نیروی زمینی ارتش عمان تبادل شد.

انتهای پیام

نظر شما