شناسهٔ خبر: 62508369 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

معاون وزارت خارجه روسیه مطرح کرد؛

واکنش روسیه به توافق اخیر ایران و آمریکا | اگر درک مشترکی وجود داشته باشد ما آماده ایم تا...

 معاون وزارت خارجه روسیه گفت: ارتباط مستقیمی بین توافق تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا و مذاکرات از سرگیری برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) وجود ندارد، اما اگر درک مشترکی وجود داشته باشد، روسیه آماده از سرگیری کار بر روی برجام است.   

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری آنلاین، خبرگزاری اسپوتنیک امروز پنجشنبه به نقل از سرگئی ریابکوف نوشت: مسکو بر این باور است که تبادل زندانیان بین آمریکا و ایران اساسا تغییری در روابط تهران و واشنگتن ایجاد نخواهد کرد.

آمریکا و ایران روز دوشنبه تحت توافقی که با میانجگری قطر و عمان صورت گرفت، پنج نفر از افراد بازداشت شده در هر یک از دو کشور را آزاد کردند.

ریابکوف با اشاره به این توافق گفت: من فکر نمی کنم که این توافق ویژه، اساسا تغییری از نظر تضادها و رویارویی خاص ایجاد کند. در بسیاری از زمینه‌ها و روایت های متعدد، اوضاع بین ایران و آمریکا خود گویای این مساله است.

این دیپلمات روس افزود: ارتباط مستقیمی وجود ندارد اما این یک نشانه سیاسی است و مولفه ای است که نشان می دهد درک متقابل امکان پذیر است.

وی تاکید کرد اگر همکاران غربی درک مشترکی را نشان دهند، روسیه آماده است کار بر روی برنامه جامع مشترک را در وین آغاز کند.

  ریابکوف پیشتر گفته بود که فقدان تمایل از سوی انگلیس، آلمان و فرانسه برای لغو تحریم‌های ایران، چشم‌انداز احیای برجام را بشدت دور و دشوار می‌کند.
 

نظر شما