شناسهٔ خبر: 62480675 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

با استقبال از توافق تهران و واشنگتن

مسقط: امیدواریم گام‌های مثبت تداوم داشته باشد

سلطنت عمان از توافق ایران و آمریکا برای تبادل زندانیان استقبال کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی عمان، مسقط در بیانیه‌ای از توافق تبادل زندانیان ایران و آمریکا استقبال کرده و از همکاری گسترده تهران و واشنگتن با عمان و قطر در این زمینه تمجید کرد.

در این بیانیه آمده است: امیدواریم که این گام‌های مثبت که در راستای حفظ ثبات و صلح و امنیت در منطقه و جهان است تداوم داشته باشد.

ظهر روز دوشنبه پس انجام کامل مرحله اول توافق میان تهران و واشنگتن مبنی بر آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی و در اختیار قرار گرفتن آن‌ها توسط تهران برای انجام خریدهای غیرتحریمی، مرحله دوم این توافق یعنی آزادسازی زندانیان بین ایران و آمریکا نیز انجام شد.

سپس عصر روز دوشنبه پنج زندانی آمریکایی توسط یک هواپیما قطری از فرودگاه مهرآباد راهی دوحه شدند. نام سه تن از این زندانیان دو تابعیتی سیامک نمازی، مراد طاهباز و عماد شرقی پیش از این در رسانه‌ها مطرح شده بود و نام ۲ نفر از آنها اعلام نشده که البته برخی از منابع خبری اعلام کرده‌اند، یکی از این دو نفر، یک زن ایرانی-آمریکایی است.

همچنین نمایندگی ایران در سازمان ملل نام پنج زندانی آزاد شده از سوی آمریکا را لطف‌الله افراسیابی، مهرداد انصاری، امین حسن‌زاده، رضا سرهنگ‌پور و کامبیز عطار کاشانی است، اعلام کرد.

بنابر اعلام ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، یک نفر از شهروندان آزاد شده ایرانی در آمریکا با توجه به حضور خانواده‌اش در یک کشور ثالث به آنجا سفر می‌کند و دو نفر دیگر هم با توجه با سابقه حضور و زندگی‌شان در همان کشور باقی می‌مانند.

انتهای پیام

نظر شما