شناسهٔ خبر: 62480419 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

استاندار کردستان:

مردم کردستان ثابت کرده‌اند که پشتیبان انقلاب اسلامی هستند

سنندج - استاندار کردستان گفت: برخلاف آنچه دشمن می‌پنداشت مردم غیور این استان با تقدیم بیش از پنج هزار و ۴۰۰ شهید ثابت ‌کرده‌اند که پای کار نظام هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل زارعی کوشا صبح امروز در مراسم سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز استان کردستان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز کشور ما در قله ساخت تجهیزات نظام‌مند و کارآمد دفاعی قرار گرفته است و این یک حجت بزرگ برای ما در همه عرصه‌هاست.

وی افزود: اگر با اعتقاد حرکت کنیم و اگر به آنچه رهبر حکیم انقلاب اسلامی رهنمون می‌نمایند از سر اعتقاد عمل کنیم حتماً مسیر توفیق، پیشرفت و قدرت را در پیش گرفته‌ایم.

استاندار کردستان تصریح کرد: در حوزه معنویت هنوز بخش کوچکی از گنجینه بزرگ و بسیار غنی دفاع‌مقدس را کشف کرده‌ایم.

زارعی کوشا افزود: اگر بخواهیم مسائل و مشکلات متعدد اجتماعی و فرهنگی خود را حل کنیم نیاز داریم به این گنجینه مراجعه کنیم و روحیه دفاع‌مقدس را احیا نمائیم.

وی اظهار داشت: ما در دفاع مقدس با روحیه ایثار و شهادت‌طلبی امت اسلامی که از روحیه مسیحایی امام راحل نشأت گرفته بود برای نخستین بار در طول تاریخ با وجود تحمیل جنگی نابرابر حتی یک وجب از خاک کشور را به دشمن واگذار نکردیم.

زارعی کوشا خاطرنشان کرد: در مقابل جبهه استکبار تا دندان مسلح که از جهت پشتیبانی‌های مالی و تجهیزات از رژیم بعث حمایت می‌کرد پیروزی را به دست آوردیم که برگ زرینی است که در طول تاریخ خواهد درخشید.

وی به کردستان و دفاع مقدس هم گریزی زد و گفت: استان کردستان به عنوان یکی از استان‌های درگیر مستقیم با دشمنان بود که نقش مهمی در دفاع مقدس و دفاع از مرزهای کشور داشت.

استاندار کردستان تصریح کرد: دشمن بر اساس محاسبه غلط احساس می‌کرد به دلیل تفاوت‌های بومی و مذهبی در کردستان می‌تواند از این راه به خواسته‌های خود برسد و مردم را زمینه‌ای برای پیاده کردن نقشه‌های شوم خود می‌دانست اما برخلاف آنچه دشمن می‌پنداشت مردم غیور این استان با تقدیم بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ شهید انصار و ۱۸ هزار شهید در دوران دفاع‌مقدس و عرصه‌های مختلف همواره ثابت کرده‌اند که پای کار نظام هستند.

نظر شما