شناسهٔ خبر: 62479566 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

رجوع به گنجینه دفاع مقدس بسیاری از مشکلات کشور را حل خواهد کرد

استاندار کردستان گفت: اگر بخواهیم مسائل و مشکلات متعدد اجتماعی و فرهنگی خود را حل کنیم نیاز داریم به گنجینه دفاع مقدس مراجعه و آن را استخراج کنیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا صبح امروز در مراسم سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز استان کردستان در سنندج اظهار کرد: مروز کشور ما در قله ساخت تجهیزات نظام‌مند و کارآمد دفاعی قرار گرفته است و این یک حجت بزرگ برای برای ما در همه عرصه‌ها است که اگر با اعتقاد حرکت کنیم و اگر آنچه رهبر حکیم انقلاب اسلامی رهنمون می‌نمایند از سر اعتقاد عمل کنیم حتما مسیر، مسیر توفیق، پیشرفت و قدرت است.

وی تصریح کرد: اگر نگاه ما به دست دیگران بود و منتظر بودیم دیگران برای ما باغی را تهیه کنند تا از میوه‌های آن بهره بگیریم این چیزی جز سراب نیست چرا که ماهیت ما با آنچه نظام استکباری دنبال می‌کند در تضاد است.

استاندار کردستان گفت: این بخشی از پیشرفت‌های مادی است که به برکت انقلاب کشور و ملت ما به دست آورده و در حوزه معنویت هنوز بخش کوچکی از گنجینه بزرگ و معبر بسیار غنی دفاع مقدس را کشف کرده‌ایم.

زارعی‌کوشا اضافه کرد: اگر بخواهیم مسائل و مشکلات متعدد اجتماعی و فرهنگی خود را حل کنیم نیاز داریم به گنجینه دفاع مقدس مراجعه و استخراج کنیم و روحیه دفاع مقدس را احیا کنیم.

وی افزود: ما در دفاع مقدس با روحیه ایثار و شهادت‌طلبی امت اسلامی که از روحیه مسیحایی امام راحل نشات گرفته بود برای نخستین بار در طول تاریخ با وجود تحمیل جنگی نابرابر حتی یک وجب از خاک کشور را به دشمن واگذار نکردیم.

وی عنوان کرد: در مقابل جبهه استکبار تا دندان مسلح که از جهت پشتیبانی‌های مالی و تجهیزات از رژیم بعث حمایت می‌کرد پیروزی را بدست آوردیم که برگ زرئینی است که در طول تاریخ خواهد درخشید.

وی به کردستان و دفاع مقدس هم گریزی زد و گفت: استان کردستان به عنوان یکی از استان‌های درگیر مستقیم با دشمنان بود نقش مهمی در دفاع مقدس و دفاع از مرزهای کشور داشت.
وی گفت: دشمن براساس محاسبه غلط احساس می‌کرد به دلیل تفاوت‌های بومی و مذهبی در کردستان می‌تواند از این راه به خواسته‌های خود برسد و مردم را زمینه‌ای برای پیاده کردن نقشه‌های شوم خود می‌دانست اما بر خلاف آنچه دشمن می‌پنداشت مردم غیور این استان با تقدیم بیش از 5 هزار و 400 شهید انصار و 18 هزار شهید در دوران دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف همواره ثابت کرده‌اند که پای کار نظام هستند.

انتهای پیام ۲۳۳۰/۷۱

نظر شما