شناسهٔ خبر: 57567676 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

احمد خاتمی: از قاطعیت قوه قضاییه تشکر می‌کنیم که در همین روز‌ها اولین اغتشاشگر را به حکم قانون پای چوبه دار فرستاد

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه نباید اقتدار نظام ملعبه دست عده ای اغتشاشگر قرار بگیرد، گفت: اغتشاشگران از تهدید گرفته تا ناامن کردن فضا برای خانم های چادری و عمامه پرانی پیش رفتند و اگر حضور مردم و قاطعیت قوه قضائیه نبود این پیروان رضاخان و داعش دست به هر جنایتی می زدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از انتخاب؛ حجت الاسلام سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران امروز پنجشنبه (۱۷آذر ماه ۱۴۰۱) در همایش بزرگ روحانیون و فرهنگیان شرق هرمزگان که در مسجد جامع امام خمینی (ره) میناب برگزار شد اظهار داشت: شهر میناب از شهرهای انقلابی هرمزگان است و این مایه مباهات و افتخار است و این روحیه در مردم باید حفظ شود. علما و فرهیختگان به خود ببالاند که در این شهر زندگی می کنند.

به نوشته حوزه، وی در ادامه با اشاره به جایگاه حضرت زهرا (س)، گفت: زندگی ۱۸بهار این بانوی بزرگ اسلام از سه بخش تشکیل شده اول از دوره طفولیت تا سن ۹سالگی و دوم از ۹سالگی تا رحلت پیغمبر اسلام (ص) است و سوم از شهادت پیامبر (ص) تا شهادت خودشان است، اما دوره آخر عمر شریف حضرت زهرا (س) در حقیقت قله زندگی و افتخار است و تمام آن زندگی با یک کلمه عجین است و آن ولایت مداری است، فاطمه(س) فدای علی(ع) شد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حضرت زهرا (س) یک مسئله فقهی را آموخت که فرزندش سالار شهیدان آن را تکمیل کرد، افزود: در امر به معروف و نهی از منکر امن از ضرر شرط است یعنی آمر اگر ببیند سبب ضرر او می شود می تواند امر کردن به آن عمل را ترک کند، اما کشته شدن در نگاه عرفانی عروج است و در نگاه ظاهری آسیب می باشد.

عضو فقهی شورای نگهبان ادامه داد: حضرت فاطمه (س) می دانست در دفاع از ولایت شهید می شود و با وجود اینکه در خانه سلمان، مقداد و ابوذر بودند ایشان آمد و در را باز کرد و میان در و دیوار قرار گرفت.

به گفته عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، حضرت فاطمه (س) و فرزندش سالار شهیدان به همه ما یاد دادند هنگامی که دین و ولایت در خطر است امن از ضرر دیگر شرط نیست.

خاتمی تصریح کرد: فرق است بین ولایت مداری و ولایت شعاری؛ در آنجا نیز بانوی بزرگ اسلام ولایت مداری را با تبعیت از امر ولایت نشان می دهد.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) نماد جهاد تبیین است، تاکید کرد: وظیفه هر کسی که می داند چه خبر است باید به جهاد تبیین عمل کند؛ یعنی بداند آنچه دشمن این روزها در کشور اجرا کرد و ناکام ماند چه بود، زیرا مردم پای ولایت فقیه ایستادند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور اظهار کرد: این اجتماعات باطل سحر برنامه های دشمنان است و آنها را در توطئه هایشان ناکام کرده است؛ آنها جز سرنگونی برای نظام اسلامی چیزی دیگری در سر نمی پروراندند. مطبوعات رژیم صهیونسیتی اعتراف کردند که با نیامدن مردم به خیابان ها اغتشاشات عملاً کارایی ندارد.

وی با طرح سؤالی افزود: دشمن از اغتشاشات چه هدفی دارد؟ هدف او مقابله با اسلام است؛ او با نمادهای اسلامی مانند قرآن، حجاب، عمامه مشکل دارد. قرآن را آتش می زند چون کتاب دین است، با چادر مقابله می کند، زیرا نماد زن مسلمان است و عمامه پرانی می کند زیرا نماد حمایت از دین و نقش اساسی در سرنگونی حکومت اخلاق ستیز و اسلام ستیز پهلوی داشت.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مردم هم در صحنه و میدان حاضر شدند؛ این مردم ۴۴سال است تلاش کسانی که می خواهند سفره دین را در این کشور از بین ببرند ناکام گذاشته اند و پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی آن یعنی حضرت مهدی(عج) خواهد رسید.

به گفته خاتمی دشمن در تکاپوی زیر سؤال بردن اقتدار جمهوری اسلامی است، زیرا نظام مقتدر در تمامی عرصه های اقتصادی، سیاسی، نظامی موفق خواهد بود.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه نباید اقتدار نظام ملعبه دست عده ای اغتشاشگر قرار بگیرد، گفت: اغتشاشگران از تهدید گرفته تا ناامن کردن فضا برای خانم های چادری و عمامه پرانی پیش رفتند و اگر حضور مردم و قاطعیت قوه قضائیه نبود این پیروان رضاخان و داعش دست به هر جنایتی می زدند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور ادامه داد: ما تشکر می کنیم از قاطعیت قوه قضائیه که در همین روزها اولین اغتشاشگر را به حکم قانون پای چوبه دار فرستاد تا بدانند قانون در این کشور حکمفرماست.

 خاتمی اظهار کرد: اغتشاشگران می خواستند به اقتدار پلیس تعرض کنند و برخی بسیجیان عزیز را شکنجه کردند و به شهادت رساندند؛ همه هدف اینها این ها از بین بردن اقتدار نظام بود.

وی خاطرنشان کرد: ساکتین توجه داشته باشند به فضل خدا انقلاب در قله باقی خواهد ماند و ایران، هرگز سوریه و افغانستان نخواهد شد.

دشمنان در پی بردگی زن هستند

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: در برخی از شهرها شعار مرگ دیکتاتور را سر می دهند. دیکتاتور کسی است که به شخصیت ها اجازه نمی دهد حتی گفتگوی ساده انجام دهد و امنیت جانی و مالی مردم را به خطر می اندازد.

خاتمی با اشاره به شعار زن، زندگی و آزادی، تصریح کرد: اینها در پی بردگی زن هستند، در حالی که اسلام به زن حیات و کرامت داد و شخصیت زن را احیا کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد: هدف دیگر دشمنان و اغتشاشگران قصه تجزیه ایران بود؛ غربی ها واقعاً دل خوش هستند و اصلا نمی فهمند این مملکت هشت سال در برابر دشمنی که مورد حمایت دنیا بود جنگید تا یک وجب خاکش در دست دشمن نماند. ایرانی غیور است و در عرصه های سخت مشت محکم بر دهان دشمن می زند.

منبع: انتخاب

نظر شما