شناسهٔ خبر: 57352428 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

بسته خبری حوادث ایمنا

از قتل پیرزن توسط مرد کارتن‌خواب تا قتل هولناک همسر با چکش

قتل هولناک پیرزن توسط مرد کارتن‌خواب، جزئیات قتل دو مرد جوان در تهران، شلیک مرگبار مردان کینه‌جو، قتل هولناک همسر با چکش و نشت گاز سولفید هیدروژن در پتروشیمی را در بسته خبری حوادث ایمنا بخوانید.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایمنا، حدود ۱۱ شب هفتم تیر امسال، رسیدگی به پرونده قتل پیرزن تهرانی در دستورکار مأموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. با اعلام این گزارش، تیم جنایی بلافاصله در محل وقوع حادثه، واقع در آپارتمانی در محله گیشا حاضر شد. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد در حالی که خانم پرستار خانگی پیرزن، برای خرید دارو از خانه بیرون رفته بود، مقابل در خانه با فرد ناشناسی روبه‌رو شده که ادعا می‌کرده بسته‌ای برای پیرزن آورده و اصرار داشته که آن بسته را به دست او برساند.

عامل جنایت زمانی که مقابل آپارتمان رسیده بود، ناگهان دست به چاقو شده و با چند ضربه، جراحات متعددی به پیرزن وارد کرده است. پرستار جوان ادعا می‌کرد که با دیدن این صحنه با اورژانس تماس گرفته، اما سارق قصد داشته دست و پای او را هم ببندد. با توجه به سر رسیدن امدادگران اورژانس، سارق فرش ۱۲ متری ابریشم را سرقت کرده و از محل متواری شده و فرصت سرقت‌های بیشتر را پیدا نکرده است.

ساعتی بعد، پیرزن به‌دلیل شدت جراحات واردشده جان خود را از دست داده است. بازپرس پرونده پس از اقدامات اولیه برای شناسایی و دستگیری عامل جنایت، دستور بازداشت پرستار خانگی را به‌دلیل اهمال در مراقبت و ضد و نقیض‌گویی صادر کرد و زن جوان به‌عنوان تنها مظنون پرونده تحت بازجویی قرار گرفت.

این در حالی است که دوربین‌های مداربسته منزل مسکونی لحظه ورود قاتل را به ثبت رسانده بود و تحقیقات برای رازگشایی ماجرا ادامه پیدا کرد. پس از گذشت حدود شش ماه، راز این ماجرا فاش شد. در ابتدا، با بازبینی دوربین‌های مداربسته، هویت سارق معتاد محرز و سپس تلاش برای دستگیری و ردزنی او آغاز شد.

سرانجام روز گذشته، رد این متهم در محمدشهر کرج زده شد. متهم پس از دستگیری به اتهام خود اعتراف کرد و گفت: چند سال قبل خواهر مقتول را صیغه کرده بودم و متوجه شدم که مقتول وضع مالی خوبی دارد. برای همین، نقشه سرقت از خانه او را کشیدم و با توجه به اینکه اعتیادم شدید و کارتن‌خواب شده بودم، شب حادثه نقشه خود را عملی کردم و برای سرقت به خانه او رفتم. در جریان سرقت، پرستار سر رسید و من ضربه‌ای به سر مقتول زدم که بتوانم فرار کنم که همان ضربه منجر به مرگ پیرزن شد.

بنا بر این گزارش، با اعترافات صریح متهم، رسیدگی به این پرونده در جریان قضائی قرار خواهد گرفت.

جزئیات قتل دو مرد جوان در تهران

اواسط سال ۱۴۰۰، رسیدگی به پرونده قتل مرد جوان در محله مولوی در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی پرونده حکایت از آن داشت که مقتول در جریان یک درگیری، هدف ضربه چاقو قرار گرفته و عامل این جنایت پس از وقوع قتل به کشور ترکیه گریخته است.

بررسی‌ها همچنان ادامه داشت تا اینکه قتل دیگری در لواسان رخ داد و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در جریان تحقیقات میدانی متوجه شدند که مقتول با ضربه چاقو توسط مرد جوانی که متهم پرونده قتل در مولوی است، کشته شده و مرد جنایتکار پس از بازگشت به ایران یک قتل دیگر را انجام داده است.

همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با تجزیه‌وتحلیل‌های اطلاعاتی، مخفیگاه قاتل را در میدان شوش ردیابی، و مرد جنایتکار را با یک عملیات ضربتی دستگیر کنند. این متهم ۲۲ سال دارد و متهم اصلی دو پرونده قتل در مولوی و لواسان است. او فقط قتل لواسان را به عهده گرفته و می‌گوید دوستش عامل جنایت محله مولوی است.

این مقتول در گفت‌وگویی اظهار می‌کند: از قبل با مقتول اختلاف داشتیم و به‌همین دلیل تصمیم گرفتم تا به همراه دوستم با او صحبت کنم، اما او هنگامی که من را دید عصبانی شد و تهدید کرد که ویلچرنشینم می‌کند. پس از تهدید، درگیری شروع شد که در جریان این نزاع، من زمین خوردم. در این میان، رفیقم یک ضربه چاقو به مقتول زد. مقتول عقب‌عقب رفت و ما هم به او فحش دادیم که بار آخر است مزاحم ما می‌شوی. ما نمی‌دانستیم مقتول فوت کرده است. به همین دلیل برای قلیان کشیدن به پارک پرواز رفتیم، اما دوستانمان زنگ زدند و گفتند، مرد جوان براثر ضربه چاقو به قتل رسیده است.

دوستم تا قبل از اینکه متوجه شویم مقتول کشته شده است، در مسیر پارک پرواز می‌گفت کسی حق ندارد به من نگاه چپ کند، اما پس از اینکه فهمید مرتکب قتل شده، از من سوال کرد ضربه چاقو را چگونه وارد بدن مقتول کردی. رفیقم شروع به گریه کردن کرد، اما من گفتم گریه فایده‌ای ندارد و باید شبانه به ترکیه برویم. پدرش هم پیش ما آمد و خواست من را متهم اصلی جلوه دهد که گفتم این پرونده قتل است و قبول نکردم.

هنگامی که قصد داشتیم از مرز عبور کنیم، دوستم تصمیم گرفت خودش را معرفی کند که همین کار را هم انجام داد، اما من به ترکیه رفتم. رفیقم پس از اینکه خودش را معرفی کرد، همه‌چیز را به گردن من انداخت و این در حالی است که من قاتل نیستم. در ترکیه به خانه ناپدری‌ام رفتم، اما آنجا با همسرش اختلاف پیدا کردم. دو هفته در خیابان‌های ترکیه خوابیدم و در آخر به ایران بازگشتم.

پس از اینکه به تهران بازگشتم در خانه دوستانم زندگی می‌کردم. روز حادثه با دوستانم به لواسان رفتیم که آنجا با یک نفر چشم در چشم شدم و درگیری میان ما رخ داد و من هم در آنجا با ضربه چاقو، وی را به قتل رساندم. پشیمانم. قتل اول را من انجام ندادم، اما در قتل دوم، قصد کشتن مقتول را نداشتم.

شلیک مرگبار مردان کینه‌جو

سرهنگ مهدی مهدوی‌کیا، فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد، اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تیراندازی منجر به مجروحیت در خیابان کمربندی، بلافاصله مأموران انتظامی در محل حاضر شدند. مشاهده شد دو نفر شامل راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت با سلاح جنگی مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و مجروحان توسط اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.

وی افزود: متأسفانه یکی از مجروحان به‌علت شدت جراحات واردشده در بیمارستان فوت کرده و با تحقیقات و اقدامات پلیسی صورت‌گرفته مشخص شد که ضاربان با یک دستگاه خودروی پژو و با استفاده از سلاح جنگی تیراندازی کردند و از محل متواری شدند و ضمن شناسایی ضاربان، علت درگیری، اختلافات شخصی اعلام شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد با بیان اینکه دو نفر در این رابطه دستگیر شدند، گفت: تلاش‌ها برای دستگیری ضاربان ادامه دارد و پلیس با قاطعیت با هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

قتل هولناک همسر با چکش

صبح چهارشنبه، دوم آذر، اهالی خیابانی در محله یافت‌آباد صدای درگیری خانوادگی را در یک خانه به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دادند که با اعلام این خبر، مأموران کلانتری ۱۵۱ یافت‌آباد به محل حادثه رفتند و به محض ورود به خانه با جسد خون‌آلود زنی جوان مواجه شدند که به طرز وحشتناکی کشته شده بود.

ساسان غلامی، بازپرس ویژه قتل شعبه سوم دادسرای امور جنایی و تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، خیلی زود در صحنه جنایت، تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند. تیم جنایی با جسد زن جوانی مواجه شد که یک طناب مشکی‌رنگ روی گردنش بود و هدف ضربات مهلک چکش و چوب از ناحیه سر قرار گرفته بود.

از سوی دیگر، بررسی‌ها نشان می‌داد مقتول به دلیل اختلافات زناشویی توسط همسرش به‌طرز بی‌رحمانه‌ای کشته شده و عامل این جنایت پس از ارتکاب قتل پا به فرار گذاشته است.

تحقیقات توسط تیم جنایی ادامه داشت تا اینکه قاتل توسط مأموران کلانتری ۱۵۱ یافت‌آباد در حالی که هنوز از این محله خارج نشده بود، دستگیر شد.

متهم پس از انتقال به دایره ویژه قتل پلیس آگاهی پایتخت در تحقیقات اولیه، به قتل همسرش به‌دلیل مسائل زناشویی اعتراف کرد. با دستور ساسان غلامی، بازپرس ویژه قتل شعبه سوم دادسرای امور جنایی، جسد مقتول برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

نشت گاز سولفید هیدروژن در پتروشیمی

مرتضی مرادی‌پور، معاون امداد و نجات هلال احمر، اظهار کرد: روز گذشته، جمعه ساعت ۱۸:۴۰ در پتروشیمی چوار، نشت گاز سولفید هیدروژن اتفاق افتاد. پس از وقوع این حادثه، آتش‌نشانی و تیم‌های اورژانس وارد عمل شدند و تیم‌های امدادرسانی جمعیت هلال احمر نیز به‌عنوان پشتیبان برای امدادرسانی در محل حادثه حاضر شدند.

وی با اشاره به آثار مخرب نشت گاز سولفید هیدروژن (سردرد و کاهش سطح هوشیاری) افزود: ۲۲ نفر از کارمندان پتروشیمی دچار مصدومیت و چهار نفر از آنها توسط تیم امدادرسانی جمعیت به مراکز درمانی منتقل شده بودند.

نظر شما