شناسهٔ خبر: 55601356 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان:

من ثروتمندم/ داوری بیشترین ضربه را به تیم هایم زد

قلعه نویی گفت: من آدم ثروتمندی هستم و بازیکنان خوبی دارم که سرمایه تیم هستند.

صاحب‌خبر -

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان بعد از پیروزی ۲ بر یک مقابل تراکتور تبریز در نشست خبری این مسابقه اینطور حرف‌هایش را آغاز کرد: بازی اول خیلی سخت بود. اول به فوتبال و بعد به تراکتور و هواداران پرشورش تبریک می‌گویم. بردیف تیم تراکتور را متحول کرده است.  

او سپس با تمجید از بازیکنانش که عملکرد درخشانی در مصاف با تراکتور داشتند، اضافه کرد: آدم ثروتمندی هستم که بازیکنان خیلی خوبی دارم که با تمام وجود و قلب شان بازی می‌کنند. این برای مربی، بزرگ‌ترین سرمایه است و از آن‌ها ممنونم. قبل از اینکه گل اول را از تراکتور بخورریم باید ۴ - ۵ گل می‌زدیم. درست است آقای اخباری دو گل خورد، ولی گل‌های زیادی هم نخورد بازیکنانم از آنچه فکر می‌کردیم بهتر بازی کردند. درست است که تراکتور باخت و اخباری هم دو گل خورد، اما روز بسیار خوبی داشت. زمانی هم که بازی دو بر یک شد محسن فروزان این دو امتیاز را برای ما نگه داشت.  

بخش بعدی صحبت‌های امیر قلعه‌نویی درباره کیفیت فنی مسابقه بود و در این مورد توضیح داد: در هفته اول بازی که سه گل داشته باشد بازی خیلی خوبی است. با توجه به تغییرات زیاد و مصدومان زیادی که داشتیم توانستیم دو گل بزنیم. موقعیت زیادی هم داشتیم، سه امتیاز را گرفتیم و از این بابت خدا را شکر می‌کنم. امیدوارم هفته به هفته بهتر شویم. چون بازی هفته اول معمولاً ایده‌آل نیست، ولی ما از آنچه ما فکر می‌کردیم بازیکنان‌مان فراتر بازی کردند.

سرمربی گل‌گهر در مورد یک صحنه منجر به پنالتی که توسط داور مسابقه گرفته نشد، عنوان کرد: اجازه دهید کارشناسان در این مورد صحبت کنند دیگر نمی‌خواهم امسال در مورد داوری حرف بزنم. در این ۱۰-۱۲ سال هر چه بوده گفته‌ام. از سال ۱۳۹۰ تیم‌هایی که من در آن حضور داشته‌ام بیشترین ضربه را از داوری خورده‌اند. فصل گذشته نیز تیم گل‌گهر و ذوب‌آهن بیشترین لطمه را از داوری دیده‌اند. پس بهتر است دیگر در مورد داروی حرف نزنم. البته همه اشتباه‌های داوری هم سهوی بوده و عمدی نبوده است. در بازی امروز که فقط یک پنالتی بود. اشتباه‌های داوری این بوده که من جام از دست داده‌ام.

سرمربی با تجربه گل گهر سیرجان سپس با اشاره به لزوم استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدئویی پرداخت و در این مورد اضافه کرد: امیدوارم وی‌ای آر به فوتبال ما بیاید، زیرا هم به آن احتیاج داریم و هم احساس شرمندگی و تحقیر می‌کنیم. شما بازی‌های دیگر را ببینید. در کشور قطر وقتی فوتبال را می‌بینیم انگار این بازی در کره خاکی نیست و در فضایی دیگر است. در سال ۸۵-۸۶ میلادی من در قطر بازی می‌کردم، اما انگار آن زمان که من بازی می‌کردم مربوط به ۵۰۰ سال پیش بوده است، ولی ما هنوز وی‌ای آر نداریم. نمی‌دانم علتش چیست که شرایط اینگونه شده است و چه حساب و کتابی است که نمی‌آورند. ما باید VAR را به فوتبال‌مان بیاوریم، داوران‌مان ما هم زحمت می‌کشند و هم دستمزدشان کم است. با آمدن VAR عدالت برقرار می‌شود شما می‌بینید در بهترین باشگاه‌های دنیا هم داوران مرتکب اشتباه می‌شوند و با VAR عدالت اجرا می‌شود.

سوال بعدی از سرمربی گل گهر سیرجان دلیل عدم استفاده از بازیکنان خارجی جدید تیمش بود و در این مورد توضیح داد: او از یک قاره دیگر آمده و بازیکن تأثیرگذاری است. او آرام آرام به چرخه تیم اضافه شود که وقتی آمد کارایی داشته باشد. به خاطر اختلاف ساعت زمان می‌برد تا با تیم هماهنگ شود.

قلعه‌نویی در مورد نحوه بازی کی‌روش گفت: ما اهداف تاکتیکی داریم و می‌خواهیم فشار را در آن منطقه با کی‌روش نگه داریم. او با تیم هماهنگ شده است و آنچه از او می‌خواهم را در زمین اجرا می‌کند.  

سوال بعدی از پرافتخارترین سرمربی لیگ برتر درباره عدم حضور هواداران بود و او در واکنش به این سوال عنوان کرد: هواداران سرمایه اصلی ورزش هستند. وقتی هوادار نیست مسابقات روح ندارد. تماشاگران در ورزشگاه، سینما و پارک کنار یکدیگر هستند، اما نمی‌دانم چرا فقط در فوتبال چنین شرایطی هست.

قلعه‌نویی افزود: اگر فدراسیون به دنبال عدالت است باید هر بازی دور رفت که بدون تماشاگر بوده در دور برگشت هم بدون تماشاگر باشد. اگر دنبال عدالت هستیم باید اینگونه شود، اما نه اگر مثل این ۱۰ سال بخواهد رفتار شود که حرف دیگری است.
سرمربی گل‌گهر در مورد نقل و انتقالات تیمش گفت: در نقل و انتقالات دو بحث وجود دارد ابتدا باید از باشگاه تشکر کنم که شاکله تیم را حفظ کرد و بعد بازیکنانی هم جذب کردیم. خدابنده امروز بازی اولش بود بازیکن جوان و خوبی است، ولی ما باید یکی دو بازیکن دیگر هم جذب کنیم، اما مسئله اصلی در نقل و انتقالات این بود که شاکله اصلی تیم حفظ شود.

نظر شما