شناسهٔ خبر: 55550827 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۹ مردادماه؛ بدون فوتی و ۱۵۵ ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

صاحب‌خبر -

سیدعلی درخشان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ چهارشنبه نوزدهم مردادماه _ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۵ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۲ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۵۵ نفر مثبت قطعی شد که ۱۲۹ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۲۶ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون ۱۳۳ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۰۱ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

درخشان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۸۵۶ نفر است.

وی ادامه داد: اکنون ۱۶ نفر از بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان است.

درخشان اطهار کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان‌های شهرکرد، اردل، فارسان، بن، کوهرنگ و کیار در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بروجن، سامان و لردگان در وضعیت نارنجی و شهرستان خانمیرزا در وضعیت زرد هستند.

نظر شما