شناسهٔ خبر: 54232182 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

ادعای رسانه آمریکایی درباره ترور رئیس جمهور سابق

یک رسانه آمریکایی غروب سه شنبه به وقت تهران گزارش داده فردی که به ادعای این رسانه عضو داعش بوده قصد داشته «جورج دابلیو بوش» رئیس جمهور پیشین آمریکا را ترور کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، یک رسانه آمریکایی غروب سه شنبه به وقت تهران گزارش داده فردی که به ادعای این رسانه عضو داعش بوده قصد داشته «جورج دابلیو بوش» رئیس جمهور پیشین آمریکا را ترور کند.

وبگاه «فوربس» در این زمینه نوشت پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی)  اعلام کرده که نقشه این فرد را از طریق دو مخبر خود و همچنین از طریق پایش حساب کاربری فرد مورد نظر در پیام‌رسان واتس‌آپ کشف کرده است.

بر اساس ادعای پلیس فدرال آمریکا، عامل داعش، مستقر در شهر «کلمبوس» در اوهایو، قصد داشته بوش (بوش پسر) را ترور کند زیرا احساس می‌کرد رئیس‌جمهورسابق مسئول کشتن بسیاری از عراقی‌ها پس از تهاجم نظامی آمریکا در سال ۲۰۰۳  بوده است.

بر اساس ادعای پلیس فدرال آمریکا، سازمان‌دهنده این توطئه از سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده بوده و درخواست پناهندگی او در حال بررسی است.

 ادعای رسانه آمریکایی درباره ترور رئیس جمهور سابق

«فردی فورد» رئیس دفتر جرج دابلیو بوش،  دراین زمینه گفته که بوش به دستگاه مخفی ایالات متحده و جامعه اطلاعاتی این کشور اطمینان دارد.

 به نوشته فوربس، هفت نفر از اعضای گروه تروریستی تشکیل شده از سوی عامل داعش برای کشتن رئیس جمهور بوش به ایالات متحده فرستاده می‌شدند و وظیفه آن‌ها شناسایی و نظارت بر اقامتگاه‌ها  و یا دفاتر رئیس جمهور پیشین آمریکا و به دست آوردن سلاح گرم و وسایل نقلیه برای استفاده در عملیات تروربود.

نظر شما