شناسهٔ خبر: 52039124 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

ادعای ترکیه؛ هر ماه ۲ فروند جنگنده سبک تولید خواهیم کرد

رئیس صنایع هوا فضای ترکیه مدعی شد که این کشور چندی دیگر قادر است هر ماه دو فروند جنگنده تهاجمی سبک تولید کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش فارس، رئیس صنایع هوا فضای ترکیه مدعی شد که این کشور چندی دیگر قادر است هر ماه دو فروند جنگنده تهاجمی سبک تولید کند.

به نوشته روزنامه «دیلی صباح» «تمل کوتیل» رئیس صنایع هوا فضای ترکیه روز دوشنبه گفت که ترکیه در ۲ ماه آینده به طور کامل از جت آموزشی پیشرفته و هواپیمای تهاجمی سبک داخلی «هورجت» رونمایی خواهد کرد.

 وی گفت که صنایع هوافضای ترکیه (TAI) قصد دارد پس از سال ۲۰۲۵ هر ماه ۲ فروند از این هواپیمای نظامی را تولید کند. تمل کوتیل گفت که ابتدا چهار نمونه اولیه ساخته خواهد شد و در طول آزمایش‌های پروازی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. هدف ساخت ۶ تا ۷ هواپیما در سال اول، در مرحله تولید انبوه ساخت  ۲ فروند هواپیما در ماه و ۲۴ فروند در سال است.

او گفت: «پس از سال ۲۰۲۵، دو فروند هورجت از آشیانه خارج می‌شوند و هر ماه به مشتری تحویل داده می‌شوند.ما به هورجت اعتماد داریم. ما با همه رقابت می‌کنیم، در هر مناقصه ای شرکت می‌کنیم.»

کوتیل مدعی شد که اکنون ترکیه به عنوان یک مرجع در صنعت دفاعی جهانی تلقی می‌شود.

وی گفت که هورجت با جدیدترین فناوری‌ها برای رقابت با رقبای خود توسعه و تولید می‌شود و.این جت  که برای تبدیل شدن به یک هواپیمای آموزشی نسل پنجم طراحی شده ، به یک کامپیوتر پیشرفته در کابین مدرن خود مجهز خواهد شد.

این روزنامه نوشت، این هواپیما با سامانه‌های راداری و با قابلیت‌های ارتباطی هوایی و زمینی، تهدیدها و خطرات را کاهش می‌دهد. هدف اصلی این پروژه جایگزینی ناوگان هواپیمای آموزشی نیروی هوایی ترکیه متشکل از ۷۰  فروند هواپیما و پاسخگویی به نیازهای مشتریان بالقوه بین‌المللی است. حداکثر سقف پرواز این جت پیشرفته ۴۵۰۰۰ پا است.

رسانه‌های ترکیه چندی قبل مدعی شدند، که این جنگنده رادار گریز  از حدود ۲۰۰۰۰ قطعه تشکیل شده و تولید آن تا قبل از سال ۲۰۲۳ تکمیل خواهد شد.  

برچسب‌ها:

نظر شما