شناسهٔ خبر: 52038230 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

تصویب ضوابط جدید امنیتی در جلسه فوق‌العاده شورای وزارتی امنیتی عراق

جلسه فوق‌العاده شورای وزارتی امنیت ملی عراق به ریاست «مصطفی الکاظمی»، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، بر اساس بیانیه رسمی دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در این جلسه تحولات امنیتی در بغداد طی ساعت‌های اخیر بررسی شد و این شورا تأکید کرد که اقدامات تروریستی ساعت‌های اخیر در بغداد تلاش برای بر هم زدن امنیت و صلح اجتماعی در عراق است.

این شورا افزوده که برای کاهش این اقدامات خرابکارانه به اقدامات قاطعی دست خواهد زد و درباره عزل و نصب مقامات امنیتی مناطقی که شاهد این حوادث بوده‌اند وارد عمل خواهد شد و با مقصران به شدت برخورد خواهد کرد.

در این راستا، الکاظمی دستور به همه فرماندهان امنیتی دستور داد که اقدامات امنیتی‌شان متناسب با اوضاع امنیتی جاری در کشور باشد و اقداماتشان به واکنش به حوادث بعد از رخ دادن آنها محدود نباشد.

او همچنین بر ضرورت افزایش تلاش امنیتی و اطلاعاتی در برخورد با گروه‌های تروریستی و باندهای تبهکار تأکید کرد.

در این جلسه دستورالعمل‌های امنیتی تازه‌ای برای افزایش امنیت بغداد و دیگر شهرهای عراق ابلاغ شد که شامل منع تردد موتورسیکلت با بیش از یک سرنشین و محدودیت تردد آنها از ساعت 18 تا 6 صبح می‌شود.

این دستورالعمل همچنین تردد خودروهای حکومتی بعد از ساعت اداری را بدون داشتن برگه مأموریت ممنوع کرده و برای هرگونه اطلاعات درباره عناصر مشکوک جایزه تعیین کرده است.

در این دستورالعمل همه صاحبان فروشگاه‌ها ملزم به نصب دوربین مداربسته شده‌اند.

عراق شب‌های گذشته شاهد انفجارهایی در دفاتر احزاب و گروه های سیاسی بوده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما