شناسهٔ خبر: 51223445 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

اختصاص تسهیلات اشتغال‌روستایی به معلولین کردستان/مسکن معلولان را پیگیری می‌کنیم

استاندار کردستان گفت: بخشی از تسهیلات خرد و روستایی را به معلولان استان اختصاص می‌دهیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا پیش از ظهر امروز در نشست صمیمی با نمایندگان تشکل‌های معلولین استان کردستان با بیان اینکه باید نخبگان علمی و هنری جامعه معلولان استان بیش از گذشته معرفی و از توان آن‌ها استفاده شود، اظهار کرد: معلولان الگوهای موفقی هستند و این نکته را نشان می‌دهد که معلولان نیازمند ترحم نیستند و اگر مطالبه‌ای دارند از سر حق‌خواهی است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه وعده بدهیم که تمام مشکلات را حل می‌‌کنیم نمی‌تواند وعده درستی باشد؛ اما قول ی‌دهیم که مدیریت استان ارتباط خود با جامعه معلولان را حفظ کند و تا جایی که مقدور است برای تحقق خواسته‌های برحق شما تلاش می‌کنیم.

استاندار کردستان تصریح کرد: بخشی از مطالبات مطرح شده مربوط به دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مدنی است،  زمانی می‌توانیم تحقق این مطالبات را از آنها بخواهیم که جزو شاخص‌های ارزیابی عملکرد باشد و در ارزیابی‌ها توسط دستگاه‌های نظارتی، مورد توجه قرار گیرد.

 وی در مورد مشکلات و مطالبات مطرح شده در مورد مسکن و اشتغال به برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: بحث مسکن معلولان را در شورای مسکن استان مطرح می‌کنیم وزارت تعاون هم سهم قابل توجهی از طرح جهش مسکن برای معلولان در کشور در نظر گرفته که تلاش می‌کنیم سهم استان چشمگیر باشد.

وی افزود: در  حوزه اشتغال نیز حتما بخشی از تسهیلات خرد و روستایی را به معلولان اختصاص می‌دهیم؛ اما طرح‌ها باید به درستی ارائه شود تا تسهیلات را هدفمند پرداخت کنیم و شاهد اتفاقات مثبتی در حوزه اشتغال معلولان باشیم.

زارعی‌کوشا در خصوص مشکلات در مورد مباحث مطرح شده در زمینه آموزش و پرورش استثنایی نیز بر ضرورت مناسب‌سازی فضاهای آموزشی تاکید و خاطرنشان کرد: نگاه به آموزش و پرورش استثنایی باید اصلاح شود چراکه این آموزش تعریف ویژه‌ای دارد و نباید همه را با یک نگاه کلی ببینیم، باید کسانی که توان تحصیل در مدارس عادی را دارند، به این سمت هدایت کنیم.

انتهای پیام/2330/71

نظر شما