شناسهٔ خبر: 51120297 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

هشدار پوتین به اوکراین:

موشک‌های روسیه زودتر از موشک‌های اوکراین به هدف می‌رسند

رئیس‌جمهور روسیه نسبت به عواقب انتشار سلاح‌ها و سامانه‌های هجومی در اوکراین هشدار داد و گفت: سلاح‌های مافوق صوت روسیه در عرض پنج دقیقه به دستوردهندگان به اوکراین می‌رسند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد: روسیه با موفقیت سلاح‌های مافوق صوتی را آزمایش کرده که سرعت آنها به ۹ ماخ می‌رسند و در آینده نزدیک این سلاح‌ها در کشور رونمایی می‌شوند.

پوتین نسبت به عواقب انتشار سلاح‌ها و سامانه‌های هجومی در اوکراین هشدار داد و گفت: اگر نوعی از سیستم‌های جنگی در خاک اوکراین نمایان شوند و مدت‌زمان طی کردن این موشک‌ها به سمت مسکو از هفت تا ۱۰ دقیقه خواهد بود در صورتی که سلاح‌های مافوق صوت ما در عرض پنج دقیقه به دستوردهندگان به اوکراین می‌رسند.

او اشاره کرد، در این صورت روسیه در واکنش به این تهدیدات باید چیزی مشابه آنها بسازد. مسکو در حال حاضر عملاً قادر به انجام آن کار است.

رئیس‌جمهوری روسیه در همایش سرمایه‌گذاری در واکنش به تهدیدات از جانب مرزهای اوکراین گفت: ما در حال حاضر موشکی جدید را با موفقیت آزمایش کردیم و از ابتدای سال مسلح به موشک‌های دریایی جدید با سرعتی بالای ۹ ماخ خواهیم بود.

پوتین به زمانی که این موشک‌های جدید برای رسیدن به هدف احتمالی خود و به منبع صادرکننده اوامر به اوکراین طی خواهند کرد، اشاره کرد و گفت: مدت پرواز این موشک‌ها به سمت دستوردهندگان به اوکراین پنج دقیقه خواهد بود.

او افزود: ما به چه سمتی می‌رویم؟ چرا این کار را می‌کنیم؟‌ آنها این تهدیدات را ایجاد می‌کنند خطوط قرمزهایی از نظر روسیه وجود دارند؛ اما من امیدوارم به آن حد نرسد. امیدوارم غرب منطقی و مسئولانه در قبال کشورهایش و جامعه‌ جهانی عمل کند.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

نظر شما