شناسهٔ خبر: 51100834 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

یک مسئول خبر داد:

ابطال و تعلیق ۳۱ پروانه کاربرد علامت استاندارد در خراسان شمالی

مدیر کل استاندارد خراسان شمالی از ابطال و تعلیق ۳۱ پروانه کاربرد علامت استاندارد در این استان طی امسال خبر داد.

صاحب‌خبر -

فهیمه مهمان نواز در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: از ابتدای امسال ۵۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی صادر، ۷۸ پروانه تمدید، ۲۴ پروانه تعلیق و ۷ پروانه ابطال شد.

وی افزود: پس از انجام بازرسی‌های فنی و همچنین نمونه‌برداری و مطابقت نتایج آزمون با استانداردهای ملی ذیربط و ارائه مستندات لازم، پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های شیشه ایمنی، روغن کره حیوانی، سنگدانه ریز مورد مصرف در بتن، زعفران، شکر و عرقیات گیاهی، صادر شد.

مهمان نواز بیان کرد: از این ۵۰ فقره صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد ۳۷ فقره مربوط به واحد هایی است که برای اولین بار موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد شده و بین آن ها واحدهای مصالح ساختمانی شهرداری ها و چند واحد مربوط به شرکت های پیمانکاری راهسازی و همچنین واحد های مربوط به صنایع غذایی علی الخصوص زعفران به چشم می خورد .

وی تصریح کرد: اعتبار پروانه های صادره با شرط رعایت مستمر مقررات استاندارد سه ساله است و قبل از انقضای تاریخ مندرج در پروانه‌ها، واحدهایی که در طول مدت اعتبار پروانه، مقررات استانداردهای تعیین شده را رعایت کنند، پروانه کاربرد علامت استاندارد فرآورده‌های آنها به مدت سه سال تمدید می‌شود.

مهمان نواز گفت: مردم می توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی مندرج در زیر علامت استاندارد درج شده بر روی کالا و خدمات به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۵۱۷ از اصالت و استاندارد کالای مورد نظر اطمینان حاصل کنند و در صورت مشاهده موارد مغایر، مراتب را از طریق سامانه تلفن گویای ۱۵۱۷ و یا ثبت گزارش مردمی در سامانه یکپارچه نظارت بر اجرای استاندارد (سینا) به اداره کل استاندارد استان اطلاع دهند.

انتهای پیام

نظر شما