شناسهٔ خبر: 49606499 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

برگزاری نخستین دوره جشنواره استانی هفت اقلیم تولیدات هنری فارس

هم‌زمان با رونماییی از پوستر جشنواره فرهنگی و هنری هاتف توسط سردار آزادی، معاونت فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین در شیراز، نخستین دوره جشنواره استانی هفت اقلیم تولیدات هنری فارس « هاتف» با میزبانی معاونت فرهنگی و هنری سپاه فجر فارس در شیراز کلید خورد.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، مجتبی اشرافی، دبیر جشنواره در حاشیه آئین رونمایی از پوستر جشنواره، با اشاره به اهداف جشنواره هاتف بیان داشت: کمک به گفتمان­‌سازی فرهنگی و هنری معارف انقلاب اسلامی با شناسایی و حمایت از ایده­‌های نوآورانه و مبتکرانه­‌ی بسیجیان و پایوران و سربازان زیرمجموعه­‌ی بسیج اقشار و نواحی سپاه فجر فارس در حوزه­‌های هفت­گانه­‌ی هنری و ادبی و هم­‌چنین ایجاد یک پیش­ زمینه برای برگزاری جشنواره ملی و یا حتی بین­‌المللی برپایه داشته­‌های این جشنواره استانی و جشنواره­‌های مشابه، توسط معاونت فرهنگی و هنری سپاه فجر استان فارس از اولویت­‌های ما برای برگزاری نخستین دوره جشنواره فرهنگی و هنری هاتف بوده است.

 
 اشرافی با بیان نقل­‌قولی از مقام معظم رهبری در حیطه فرهنگ و هنر بیان نمود انقلاب اسلامی به هنر نیازمند است و هنر انقلاب از آن­‌جا که باید دربردارنده­‌ی مفاهیمی نو باشد، ناگزیر باید هنری ممتاز، فاخر و  پیشرو باشد، گفت: بنابراین برای رسیدن به این نوع از هنر نیازمند شناسایی، هدف­گذاری و تبیین اصول هنر انقلاب اسلامی هستیم و این مهم از طریق برگزاری جشنواره­‌های این‌چنینی مثل جشنواره فرهنگی و هنری هاتف محقق می­‌شود.
 
دبیر جشنواره هاتف با تأیید و تأکید بر اجرای جشنواره استانی هاتف در استان فارس و شیراز سومین حرم اهل بیت علیهم السلام، اظهار امیدواری نمود که این جشنواره الگوی فستیوال­‌های جامع هنری و فرهنگی در استان و کشور باشد‌.
 
 
این استاد دانشگاه، با برشمردن ابزار اجرایی این جشنواره، ظرفیت­‌های موجود نیروی انسانی و هنرمند استانی ائم از بسیجی، دانشگاهی و شهرستانی؛ مرکز آفرینش­‌های هنری بسیج فارس، مراکز رقومی بسیج شهرستانی(جهرم و اقلید) و هم­‌چنین سازمان صدا و سیما، روابط عمومی سپاه فجر و سایر اقشار و نهادهای مرتبط در قالب انعقاد تفاهم­نامه همکاری را بازوان اجرایی و همکاران اصلی در اجرای این جشنواره استانی برشمرده و اذعان امیدواری کرد که این جشنواره بتواند به استعدادیابی و شکوفایی توانمندی­‌های بالاقوه شهرستانی و استانی در استان هنرپرور فارس منتهی شود.
 
اشرافی، حوزه­‌های رقابتی جشنواره هاتف  را شامل 7 حوزه­ «فیلم »،  «عکس»، «کتاب و نشر»، «هنرهای دیجیتال»، «سرود، نماهنگ و موسیقی»، «هنرهای تجسمی» و «تئاتر» دانسته و خاطرنشان نمود که این جشنواره در طی دو مرحله و در دو سطح قشری-ناحیه­‌ای و استانی برگزار می­‌شود. که در مرحله­ی اول، در یک مدت زمان مشخص تا آبان ماه 1400 اقشار و نواحی اقدام به برگزاری و انتخاب آثار منتخب در حوزه­‌های هفت­‌گانه نموده و این آثار و تولیدات منتخب را برای شرکت در مرحله استانی به ستاد استان و دبیرخانه جشنواره هاتف ارسال می­‌نمایند.
 
دبیر جشنواره فرهنگی و هنری هاتف اختتامیه این جشنواره را نیمه اول آذرماه 1400 و مصادف با گرامی­‌داشت هفته مبارک بسیج اعلام نمود.

انتهای پیام/

نظر شما