شناسهٔ خبر: 47842463 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

آلمانی‌ها سیاست‌های دولت در قبال پناهندگان را شکست خورده می‌دانند

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی سیاست‌های دولت در مسئله ادغام و هماهنگی پناهندگان در جامعه را شکست خورده ارزیابی کرده و مخالف پذیرش بیشتر پناهندگان هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "تاگس سایتونگ"، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی مخالف پذیرش پناهندگان بیشتری از طرف دولت هستند و همچنین بر این عقیده‌اند که پناهندگانی که در کشورشان هستند به خوبی در جامعه ادغام و هماهنگ نشده‌اند.

این نظرسنجی از طرف موسسه دیاکونی انجام شده و اولریش لیلی رئیس این موسسه این یافته ها را دلسرد کننده ارزیابی کرده است.

بر این اساس تنها حدود یک چهارم حدود 5 هزار شرکت کننده در این نظرسنجی خواستار پذیرش پناهندگان بیشتر در کشورشان بودند. حدود 60 درصد شهروندان هم نظری خلاف این را داشتند و 10 درصد هم نظری در این باره نداشتند.

در این نظرسنجی حتی صراحتا گفته شده که شمار پناهندگان در سراسر جهان در حال افزایش است، اما با این همه موضع اکثر شهروندان آلمانی کاملا واضح است.

این نظرسنجی نشان می دهد که بخصوص افراد مسن در آلمان با پذیرش پناهندگان بیشتر در کشورشان مخالف هستند. 67 درصد افراد مسن در این کشور چنین دیدگاهی داشتند.

همچنین شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا پناهندگانی که در 10 سال اخیر به آلمان آمده‌اند به خوبی در جامعه ادغام و هماهنگ شده‌اند اکثرا با دید انتقادی به این مسئله نگریستند و در هیچ گروهی اکثر شهروندان پاسخ مثبتی به این پرسش ندادند. در مجموع تنها 12.5 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعتقاد داشتند که روند ادغام و هماهنگی پناهندگان با جامعه موفقیت آمیز بوده و حدود 30 درصد آن را بعضا موفق خوانده و حدود 57 درصد هم با بیشتر نه و یا نه به هیچ عنوان به این مسئله پاسخ دادند.

"اولریش لیلی" با توجه به نتایج این نظرسنجی اعلام کرد که مسئله پذیرش و ادغام پناهندگان در آلمان یک تاریخچه موفق نداشته است. وی از سیاست روزافزون اخراج اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن در برابر پناهندگان انتقاد کرده و این گونه سیاست ها را مقصر به وجود آمدن این جو افکار در بین شهروندان دانست.

مسئله پناهندگان همچنان موضوعی حل نشده در این اتحادیه باقی مانده است.

وزرای کشور اتحادیه اروپا در نشست اخیر خود در لوکزامبورگ بار دیگر نتوانستند به توافقی درباره اصلاح سیستم پناهندگی اروپا دست یابند.

در دیدار اخیر وزرای کشور اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ هیچ پیشرفتی در این راستا حاصل نشد. به این ترتیب در دوران ریاست دوره‌ای پرتغال بر اتحادیه اروپا هم توافقی در این زمینه حاصل نشده و این مسئله به رئیس بعدی دوره‌ای یعنی اسلواکی که از ماه جولای کار خود را آغاز می کند محول می شود.

مناقشات بر سر مسئله تقسیم عادلانه پناهندگان در اتحادیه اروپا همچنان به دلیل مخالفت برخی اعضاء حل نشده باقی مانده و همچنان با توجه به پیمان دوبلین، کشورهای مرزی این اتحادیه در معرض هجوم چشمگیر پناهجویان قرار دارند که البته در سال های اخیر به دلیل بحران کرونا از شدت آن کاسته شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما