شناسهٔ خبر: 47820814 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

ادامه روزهای کرونایی با شیبی ملایم در مازندران

شبانه‌روز گذشته ۵۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در مازندران شناسایی شد که نشان‌دهنده تجربه روزهای کرونایی با شیبی ملایم است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، روزهای کرونایی با شیب ملایم‌ترین نسبت به گذشته سپری می‌شود.

روزهای پایانی شانزدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا درحالی سپری می‌شود که با انتخابات سرنوشت‌ساز همزمان شد و اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از گذشته احساس می‌شود.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۴۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون  ۲۱۷ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۴۳ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر  ۹۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار جدید بستری و ۱۷ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۵۶ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳۱۰ نفر رسید.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ع

نظر شما