شناسهٔ خبر: 47103796 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

بندر آزاد بوشهر بار انداز کالای وارداتی نمی‌شود

استاندار بوشهر گفت: بندر آزاد بوشهر بار انداز کالای وارداتی نمی‌شود و می‌تواند اثبات کند که کانون تولید، صادرات و اشتغال شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالکریم گراوند شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تکمیل طرح‌های عمرانی بر اساس مطالبات و خواسته‌های مردم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و سال گذشته این مهم مورد توجه مدیران قرار گرفت.

استاندار بوشهر گفت: با همدلی و همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی و اداری استان با منابع محدود اعتباری بخش عمده‌ای از پروژه‌های عمرانی در دهه فجر و هفته دولت سال قبل افتتاح شد.

وی بیان کرد: از سرجمع اعتبارات عمرانی یک درصد آن به طرح‌های پژوهشی اختصاص دارد که طرح‌های مهم از جمله کشت گیاهان سازگار با اقلیم استان و پروژه‌های دیگر در دستور کار قرار دارد و ۵۰ درصد اعتبارات ملی و استانی وابسته به فروش نفت است که باید از همه ظرفیت‌ها از جمله از محل مولدسازی دارایی در تحقق درآمدها استفاده شود.

این مقام مسؤول با تأکید بر تشکیل کمیته‌های برنامه‌ریزی در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان برای توزیع اعتبارات ادامه داد: پرداخت مطالبات پیمانکاران از مکانیزم تهاتر باید مورد توجه قرار بگیرد که سال گذشته شرکت آب منطقه‌ای و راه و شهرسازی استان بوشهر در این عرصه موفق عمل کردند.

گراوند تصریح کرد: برای تسریع در اجرا طرح آبرسانی سیراف - جم ۴۴ میلیارد تومان از اعتبارات و ۵۰ میلیارد تومان هم از محل ماده ۲۸ قانون بودجه برای این طرح تخصیص یافته است.

استاندار بوشهر عنوان کرد: در سنوات گذشته یکی از مطالبات مردم بوشهر راه‌اندازی بندر آزاد بود که محقق نشد و با پیگیری‌های انجام شده این مهم اکنون تصویب شده است البته باید آسیب‌های مناطق آزاد تجاری در کشور بررسی شود تا در منطقه آزاد بوشهر تکرار نشود.

وی توضیح داد: تمام فعالیت بندر آزاد بوشهر به سمت تولید، فرآوری، صادرات، ارزش افزوده و اشتغال است و لنگرگاه کالاهای وارداتی نیست همچنین محدوده تعیین شده برای ایجاد بندر آزاد بوشهر، اراضی و منابع ملی است و هیچ رانت در آن وجود ندارد.

این مقام مسؤول اظهار داشت: اکنوناسکلهلازم برای صادرات کالا و شرکت‌ها و کارخانه‌ها برای تولید و فرآوری محصولات در تحقق اهداف بندر آزاد فراهم است ولی باید مراقب بود تا آسیب‌هایی که در دیگر بنادر آزاد وجود دارد به بندر آزاد بوشهر وارد نشود.

گراوند با اشاره به اینکه بندر آزاد بوشهر بار انداز کالای وارداتی نمی‌شود تأکید کرد: بندر آزاد بوشهر می‌تواند اثبات کند که کانون تولید، صادرات و اشتغال شود.

انتهای پیام/

نظر شما