شناسهٔ خبر: 47014293 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

فارس من| تخصیص آب از سد سبلان برای روستای «نقدی علیا»/ آبیاری غیرمجاز مزارع عامل اصلی قطعی آب بود

رئیس آب و فاضلاب شهرستان مشگین شهر گفت: در پی کمبود بارش و کم آبی متاسفانه برخی از اهالی روستای نقدی علیا از آب شرب جهت آبیاری مزارع و باغات استفاده و همین امر منجر به کاهش آب روستا شده که در صورت تخصیص اعتبار، بخشی از آب شرب اهالی روستا از سد سبلان تامین خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس اردبیل، سامانه «فارس من» سامانه‌‌ای است که مخاطبان خبرگزاری فارس می‌توانند از طریق آن مشکلات خود در تمام حوزه‌ها را مطرح کنند تا خبرنگاران خبرگزاری این مشکلات را پیگیری کرده و پاسخ آن را از مسؤولان دریافت کنند.

مخاطبان خبرگزاری فارس، موضوع «اهالی روستای یوخاری نوغدی اردبیل خواستار رفع مشکل قطع آب این روستا شدند» را مطرح کرده و از خبرگزاری فارس خواستار گفت‌وگو با مسؤولان شدند که خبرنگاران نیز برحسب وفای به عهد این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

در این پیگیری؛ احمد گلشن با بیان اینکه  روستای «نقدی علیا» یک منبع ۵۰۰ مترمربع جهت ذخیره آب شرب دارد، اظهار کرد: آب این روستا ۳ لیتر در ثانیه از چاه عمیق در پایین دست سد سبلان  و ۲ لیتر در ثانیه از چشمه لنج آباد در دامنه‌های کوه سبلان تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه با پایش و بررسی میدانی خانه به خانه مشخص شد؛ متاسفانه ۳۰ درصد مشترکین با نصب پمپ آب غیر مجاز بر روی شبکه، از آب شرب جهت آبیاری مزارع و باغات استفاده می‌کنند، تصریح کرد: در این خصوص افرادی که غیر مجاز از آب شرب برای مزارع و باغات استفاده می‌کردند شناسایی و اخطار کتبی به مشترکین تحویل داده شد و در صورت تداوم به مراجع قضایی معرفی خواهند می‌شوند.

گلشن افزود: قرار بر این شد با ترمیم شیرهای فلکه آب شرب روستای نقدی علیا مدیریت شیر فشار آب کنترل شود‌.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان مشگین شهر بیان کرد: از ۷۰۰ مشترک آب شرب ۲۵۰ مشترک غیر دائم و فصلی  در روستا به صورت فصلی ساکن بوده، آب شرب بی‌رویه در باغات و مزارع به صورت غیرقانونی مورد استفاده اهالی قرار می‌گیرد.

گلشن تشریح کرد: با هماهنگی‌های به‌عمل آمده با فرماندار شهرستان و مسؤولان سد سبلان، در صورت تامین اعتبار قرار بر تخصیص آب از سد سبلان برای مصرف آب شرب اهالی روستای نقدی علیا انجام شده است.

انتهای پیام/3463/

برچسب‌ها:

نظر شما