شناسهٔ خبر: 46729141 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

استاندار بوشهر:

بخش عمده آسیب‌های زلزله گناوه به بناهای قدیمی و فرسوده بود

بوشهر - استاندار بوشهر با اشاره به اینکه زلزله گناوه خسارت خاصی به زیرساخت‌ها وارد نکرده است، گفت: بخش عمده آسیب‌های زلزله مربوط به بناهای قدیمی و فرسوده بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند بعد از ظهر یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: کانون زلزله ۵.۹ ریشتری شهر گناوه بوده و شدت زمین‌لرزه به حدی بود که در استان‌های هم‌جوار هم احساس شد.

وی با اشاره به اینکه از استان‌های هم‌جوار برای کمک به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه تماس‌هایی را داشته‌ایم اضافه کرد: خوشبختانه مورد خاصی در زمینه مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم و تعدادی به صورت سطحی مصدوم شدند و مداوا روی آنها انجام شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در زمینه خسارت‌های زیرساختی هم موارد چندانی نداشته‌ایم افزود: در برخی مناطق قطعی برق داشتیم که دستگاه‌های مسئول در حال انجام اقدامات هستند.

وی خاطرنشان کرد: در برخی از روستاها، برخی منازل قدیمی که استحکام لازم را نداشتند دچار آسیب شدند که هلال احمر، بنیاد مسکن و فرمانداری در حال لیست برداری هستند.

گراوند از تعیین خسارت مناطق آسیب دیده خبر داد و بیان کرد: خسارت‌های آن‌چنانی وارد نشده است و خسارت‌های جزئی صورت گرفته است که در حال بررسی دقیق هستیم.

نظر شما