شناسهٔ خبر: 46071787 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

سازمان هواشناسی پیش بینی کرد؛

بارش برف و باران در برخی استان‌ها/ سامانه بارشی آخر هفته وارد کشور می‌شود

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش برف و باران پراکنده در برخی استان ها تا سه شنبه از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز چهارشنبه خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش یابی سازمان هواشناسی امروز و فردا دوشنبه ۱۸ اسفند در سواحل دریای خزر و بخش هایی از شمال غرب کشور بارش برف و باران پیش‌بینی شده است.

روز سه شنبه برای نوار شمالی بارش خفیف باران در ارتفاعات البرز ابرناکی و احتمال بارش برف وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. بعدازظهر چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور بارش‌ها در این مناطق آغاز می‌شود.
 
پنجشنبه سامانه بارشی ضمن تقویت با حرکت به سمت شرق نوار شمالی و اکثر مناطق غربی کشور را در بر خواهد گرفت. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز تا اوایل وقت فردا خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان و سواحل دریای خزر مواج پیش‌بینی شده است.
 
محمد اصغری معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد:  روزهای امروز و فردا پیشِ ‌رو در سواحل خزر و بخش‌های از شمال غرب کشور بارش پیش‌بینی می‌شود.
 
وی ادامه داد: روز سه شنبه در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش خفیف داریم همچنین در ارتفاعات البرز، ابرناکی با احتمال بارش برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
 
اصغری گفت: بعد از ظهر چهارشنبه ۲۰ اسفند با ورود سامانه بارشی از غرب به کشور بارش در این مناطق آغاز می شود، روز پنج شنبه سامانه بارشی ضمن تقویت با حرکت شرق سوی خود، نوار شمالی و نیمه غربی کشور را در بر می‌گیرد.
 
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در دو روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود و فردا سواحل خزر به سبب وزش باد شدید مواج است.
 
وی اضافه کرد: از بعدازظهر امروز تا ظهر فردا در دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان وزش باد شدید شمالی تا ۱۵ متر بر ثانیه، مواج و توفانی شدن دریا، ارتفاع موج قابل ملاحظه در نزدیک ساحل بین ۲ تا ۳ متر و دور از ساحل تا ۲.۵ متر با بیشینه ۴ متر پیش بینی می شود.
 
اصغری در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز نیمه ابری در بعدازظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما ی امروز در پایتخت ۱۸ و ۶ درجه خواهد بود.
 
انتهای پیام/

 

 

نظر شما