شناسهٔ خبر: 45059992 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

۲۷ دی و توسط یک گروه مسلح؛

اف‌بی‌آی درباره احتمال آشوب مقابل کنگره آمریکا هشدار داد

پلیس فدرال آمریکا اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد یک گروه مسلح قصد دارد ۲۷ دی ماه به واشنگتن سفر کرده و در صورت تلاش کنگره برای برکناری ترامپ، شورش بزرگی راه بیندازد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی آمریکا امروز دوشنبه اعلام کرد: پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد یک گروه مسلح قصد دارد روز ۱۶ ژانویه (۲۷ دی ماه) به پایتخت این کشور (واشنگتن) سفر کند.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، گروه مسلح مذکور قصد دارد در صورت تلاش کنگره برای برکناری ترامپ از طریق فعال‌سازی متمم ۲۵ قانون اساسی، یک شورش بزرگ راه بیندازد.

بر اساس اطلاعات اف‌بی‌آی، پیش از مراسم تحلیف بایدن اعتراضات مسلحانه در تمام ایالت های آمریکا و حتی نزدیک کاخ کنگره برنامه ریزی شده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز دوشنبه در سخنانی اعلام کرد: نمایندگان دموکرات از «مایک پنس» می خواهند تا ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از تصویب قانون متمم ۲۵ ام قانون اساسی به آن پاسخ دهد. مجلس نمایندگان قانون متمم ۲۵ ام را مورد ملاحظه قرار خواهد داد؛ اما پس از موعد مقرر، اقدام بعدی آوردن پرونده استیضاح ترامپ به صحن مجلس است.

وی در این باره افزود: رئیس جمهور یک تهدید قریب الوقوع برای قانون اساسی، کشور و مردم آمریکا است و باید فوراً از سمت خود برکنار شود. رئیس جمهور اهداف ضد آمریکایی دارد که هدف آن براندازی دموکراسی است. مجلس نمایندگان به لایحه‌ای که خواستار فعال سازی متمم ۲۵ برای برکناری رئیس جمهور است رأی خواهد داد.

این در حالیست که ساعاتی قبل طرح برکناری دونالد ترامپ رییس جمهور کنونی آمریکا به اتهام تحریک به شورش در مجلس نمایندگان آمریکا توزیع شد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، موضوع فعال کردن متمم ۲۵ قانون اساسی در این پیش‌نویس مطرح شد؛ اما به دلیل اعتراض نمایندگان جمهوری‌خواه، نشست رأی گیری در مورد آن به فردا سه شنبه موکول شد.

چهارشنبه گذشته و در حالی که کنگره، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تصویب کرد، ترامپ برای طرفداران خود در واشنگتن سخنرانی کرد و از آنها خواست که به طرف کنگره بروند. پس از آن، جمعیت این محل را محاصره کرده و در حوادث پس از ورود به ساختمان، ۵ نفر کشته شدند.

نظر شما