شناسهٔ خبر: 43617277 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

شناسایی ۲۷۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۷۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا و مرگ ۱۰ تن دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در کردستان خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در کردستان شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: در حال حاضر ۷۳۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رضاعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۶۶ نفر در سنندج، ۵۱ نفر در سقز، ۱۱۹ در مریوان، ۲۶ نفر در قروه، ۳۹ نفر در بیجار، ۳۰ نفر در کامیاران، ۱۲ نفر در دیواندره، ۷۹ نفر در بانه، ۷ نفر در دهگلان و ۲ نفر در سروآباد به دلیل ابتلای به ویروس کرونا بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۸۱ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی‌سی‌یو) بستری هستند.

رضاعی از مرگ ۱۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون به ۶۳۶ نفر رسیده است.

به گفته او، از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۲۲۶ نفر در سنندج، ۱۲۸ نفر در سقز، ۵۲ نفر در قروه، ۴۶ نفر در کامیاران، ۵۴ نفر در بانه، ۳۹ نفر در دیواندره، ۳۵ نفر در بیجار، ۴۴ نفر در مریوان و ۱۲ نفر در دهگلان جان باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/ع

نظر شما