شناسهٔ خبر: 21986482 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: رسا | لینک خبر

نسخه‌ عربی بازی «عملیّات انهدام ۲: نبرد خرمشهر» تولید شد

نسخه‌ عربی بازی رایانه‌ای سه‌بعدی «عملیّات انهدام ۲: نبرد خرمشهر» با نام «عملیّات التّدمیر ۲: معرکة خرّمشهر» به سفارش کشور لبنان تولید شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری رسا، نسخه‌ عربی  سه‌بعدی «عملیّات انهدام 2: نبرد خرمشهر» با نام «عملیّات التّدمیر 2: معرکة خرّمشهر» به سفارش کشور لبنان تولید شده و جهت توزیع در لبنان و دیگر کشورهای عربی به این کشور صادر گردید.

هر چند تاکنون امکان دانلود بازی‌های مختلف ایرانی در داخل و خارج از کشور وجود داشته است؛ امّا بازی یادشده به عنوان یکی از محصولات فاخر شرکت «رسانه‌گستر بِنیسی»، نخستین بازی رایانه‌ای ایرانی است که توانسته است به صورت رسمی و بسته‌بندی‌شده به کشورهای دیگر صادرات شود و این نمایان‌گر جذّابیّت‌های متعدّد این بازی می‌باشد که اخیراً مورد استقبال مردم کشور لبنان نیز قرار گرفته است.

متون بازی «عملیّات التّدمیر 2: معرکة خرّمشهر» در کشور لبنان به زبان عربی ترجمه گردیده و صداگذاری (دوبله) آن به زبان عربی نیز توسّط صداپیشگان مطرح شهر بیروت انجام شده است و آماده‌سازی نهایی، تکثیر و بسته‌بندی این محصول را شرکت «رسانه‌گستر بِنیسی» انجام داده است.

بازی‌های رایانه‌ای سه‌بعدی «عملیّات انهدام»، تنها مجموعه‌ بازی رایانه‌ای تولیدشده با موضوع دفاع مقدّس و حماسه‌های معاصر است که جذّابیّت‌های داستانی، دیداری و شنیداری فراوانی دارد و هر روزه بر استقبال مردمی آن در داخل و خارج کشور افزوده می‌شود.

تاکنون دو نسخه از این بازی‌ها موسوم به «عملیّات انهدام 1: نبرد فاو» و «عملیّات انهدام 2: نبرد خرّمشهر» به بازار عرضه گردیده که توانسته‌اند علاوه بر استقبال مردمی، ده‌ها مقام و جایزه‌ی بین‌المللی و ملّی را کسب کنند./۹۹۸/

هم‌اکنون نسخه‌ی سوم این مجموعه با کیفیّتی بسیار بالاتر و داستانی جذّاب‌تر در مراحل پایانی تولید قرار دارد و اخبار جدیدی از آن به زودی از سوی شرکت اعلام خواهد شد./۹۹۸/د۱۰۲/س

نظر شما