شناسهٔ خبر: 51120262 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

چشم‌انداز‌های زیبای رودخانه دامن ایرانشهر برای گردشگری جذاب ودلنوازاست

سرپرست بخشداری بخش دامن ایرانشهر گفت: چشم‌انداز‌های زیبا و بکر حاشیه رودخانه دامن برای گردشگری و گذراندن لحظاتی خوش دلنواز و جذاب است و هر رهگذری را مجذوب می‌کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، تیمور کریم‌زایی  سرپرست بخشداری بخش دامن ایرانشهر  گفت: بخش دامن ایرانشهر با آب و هوای مساعد، باغات و زمین‌های کشاورزی، رودخانه، قنات‌ها و چشمه‌های مختلف همچون نگین سبزی در قلب بلوچستان خودنمایی می‌کند.

وی افزود: بیشتر نقاط کشور در این فصل از سال سرما و یخبندان حاکم و هموطنان شاهد برگریزان درختان هستند، اما شرایط اقلیمی بخش دامن ایرانشهر هوایی دلپذیر را برای مردم و بویژه کشاورزان رقم زده و رویش انواع گونه‌های گیاهی، گل‌های رنگارنگ، مزارع سرسبز و نخل‌های سربه فلک کشیده این منطقه را به نگینی سرسبز تبدیل کرده است.

سرپرست بخشداری دامن با بیان ظرفیت‌های گردشگری این بخش از جمله سرسبزی طبیعت و زیبایی رودخانه، نخلستان‌های گسترده و سربه فلک کشیده، رشته کوه‌های بهم پیوسته، آبشار‌های کوچک و بزرگ، نهر‌ها و قنوات پرآب، مزارع و شالیزارها، باغات مرکبات، اماکن و قلعه‌های تاریخی، دروازه قرآن، معادن، سنگ نگاره‌های چندهزارساله، بافت سنتی و روستایی و زمینه‌های بومگردی و گردشگری کشاورزی و عشایری زمینه‌ای مناسب برای سرمایه گذاری و گردشگری فراهم کرده است.

کریم‌زایی افزود: بخش دامن به منزله نگین انگشتری شهرستان ایرانشهر است که با کمترین توجه به زیرساخت‌های گردشگری، می‌تواند محیطی مناسب برای جذب گردشگران باشد.

انتهای پیام/گ

نظر شما