شناسهٔ خبر: 51115369 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مفدا | لینک خبر

"جشنواره سیمرغ" محلی برای بروز استعدادهای فرهنگی و هنری دانشجویان/جشنواره یازدهم با شعار "هر خانه، یک پایگاه سلامت"

دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین‌المللی «سیمرغ» با قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر جامعه علوم پزشکی در مبارزه با ویروس کرونا، با اعلام فراخوانی از تمامی دانشجویان سراسر کشور، جامعه پزشکی و عموم مردم جهت شرکت در این جشنواره دعوت به عمل آورد.

صاحب‌خبر -

به گزارش مفدا تهران، بر این اساس در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، علاقمندان می‌توانستند در ۵ بخش «تئاتر، فیلم، موسیقی، ادبی و هنرهای تجسمی»شرکت کنند و محدودیتی برای شرکت متقاضیان در رشته‌های مختلف وجود نداشت.

بر اساس اعلام دبیرخانه دائمی جشنواره، مهلت ثبت نام و ارسال آثار به این جشنواره از اول مهرماه آغاز و تا یکم دی ماه ۱۳۹۹ ادامه داشت.

این جشنواره در چهار بخش «بخش آزاد» ویژه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، «بخش ملی با موضوع فرهنگ سلامت» ویژه عموم مردم، «بخش بین‌الملل با موضوع فرهنگ سلامت» ویژه شرکت‌کنندگان سراسر جهان اقدام به دریافت آثار کرد.

همچنین در راستای قدردانی از تلاش‌های کادر بهداشت و درمان کشور که سلامتی خود را وقف مبارزه با ویروس کرونا کرده‌اند با نظر هیأت داوران، به بهترین اثر در چهار رشته «فیلم کوتاه، مستند، پوستر و عکس» که تصویرگر این روایت هستند، تندیس و جایزه ویژه جشنواره با عنوان «مدافعان سلامت» اهدا خواهد شد.

جشنواره یازدهم با شعار "هر خانه، یک پایگاه سلامت" تلاش دارد سبک زندگی سالم را که هدف و غایت نهایی بعثت همه انبیاء و اولیا الهی است در جامعه ترویج کند.

اختتامیه این دوره از جشنواره از سه‌شنبه ۹ آذر ماه آغاز و به مدت چهار روز تا جمعه ۱۲ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

آغاز اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ از امروز

اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ از امروز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز می‌شود. به جهت تیمن و تبرک و استعانت از امام هشتم "علیه السلام" آغازین برنامه روز نخست اختتامیه زیارت دسته جمعی حرم مطهر رضوی با حضور شرکت کنندگان اختتامیه است.

جشنواره سیمرغ میزبان ۲۵۰ دانشجو از ۷۰ دانشگاه علوم پزشکی است

دبیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ وزارت بهداشت با اشاره به اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به میزبانی دانشگاه علوم بزشکی مشهد عنوان کرد: در اختتامیه این دوره از جشنواره سیمرغ میزبان ۲۵۰ دانشجوی برگزیده از ۷۰ دانشگاه علوم پزشکی هستیم که منتخبان نهایی در سه بخش فیلم، ادبی و هنرهای تجسمی معرفی می‌شوند.

بدرقه اعزام شدگان به اختتامیه بخش اول یازدهمین جشنواره سیمرغ توسط معاون فرهنگی و دانشجویی

۱۵ نفر از اعزام شدگان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به اختتامیه بخش اول یازدهمین جشنواره بین‌المللی، فرهنگی و هنری سیمرغ، توسط دکتر محمدرضا غلامی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بدرقه شدند.

مفدا

راه یافته بخش نهایی حوزه ادبی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ از دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد؛

ایجاد بستر مناسب برای رشد استعدادها ،اهمیت کانون های فرهنگی را دو چندان می کند

راه یافته بخش نهایی حوزه ادبی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ از دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: باید بتوانیم با آموزش و تلاش هنر خود را به سطحی برسانیم که قابلیت ارائه در مجامع معتبر را داشته باشد.

کرمان

راه یافته بخش نهایی حوزه موسیقی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ از دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد؛

رمز موفقیت هر فرد در هر زمینه علاقه، تلاش و پشتکار زیاد است

راه یافته بخش نهایی حوزه موسیقی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ از دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: رمز موفقیت هر فرد در هر زمینه علاقه، تلاش و پشتکار زیاد است.

جشنواره بین‌المللی سیمرغ

حضور دو اثر از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مرحله نهایی رشته تحقیق و پژوهش جشنواره بین المللی سیمرغ

بر اساس این گزارش، آثار «تاثیر هنردرمانی بر سلامت روان زنان باردار طی دوره پاندمی کروناویروس: کارآزمایی بالینی دوسوکور» از «مهدی خان بابایی» و «تاثیر موسیقی درمانی در درمان بیماران مبتلاء به آلزایمر: یک مطالعه مرور نظام مند و متاآنالیز» از «سولماز عظیم زاده» از دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مرحله نهایی رشته تحقیق و پژوهش جشنواره بین المللی سیمرغ راه یافته اند. 

مفدا تبریز

راه یابی چهار اثر از دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مرحله نهایی رشته‌های تئاتر خیابانی و نمایشنامه خوانی جشنواره بین‌المللی سیمرغ

«تراژدی نان و مرگ» از «فائزه ارجوند» و «حسنک» از «محمدعرفان فتاحی» از دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مرحله نهایی رشته تئاتر خیابانی یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ وزارت بهداشت در بخش آزاد، ویژه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، راه یافته اند. 

مفدا تبریز

راه یابی ۵ اثر از دانشگاه علوم پزشکی آبادان به مرحله نهایی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ

آثار دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آبادان به مرحله نهایی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ وزارت بهداشت راه یافت.

جشنواره سیمرغ

کسب افتخاری دیگر:

دکتر کوروش عزیزی از کسب مقام اول برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جدول راه یافتگان به بخش نهایی جشنواره بین المللی سیمرغ خبر داد

دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق گردید تا در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با راهیابی ۵۲ اثر به بخش فینال، مقام نخست راهیابی به مرحله نهایی این جشنواره را به نام خود ثبت نماید.

جشنواره بین المللی سیمرغ

یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ؛

معرفی راه‌یافتگان مرحله نهایی رشته تحقیق و پژوهش جشنواره بین‌المللی سیمرغ/راه یابی یک اثر از دانشگاه علوم پزشکی کاشان

هیات داوران رشته تحقیق و پژوهش یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ راه یافتگان نهایی این رشته را از میان ۱۶۰ اثر ثبت شده در جشنواره انتخاب کردند.

داوران

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بم خبر داد؛

راهیابی ۴ اثر از دانشگاه علوم پزشکی بم به مرحله نهایی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ

بر اساس اعلام هیئت داوران، ۴ اثر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بم به مرحله نهایی یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ راه یافت.

راه یابی یک اثر از دانشگاه علوم پزشکی البرز به مرحله نهایی رشته‌ فیلم کوتاه داستانی جشنواره بین‌المللی سیمرغ

راه یافته یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ از دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

توانایی‌های خود را دست کم نگیرید و به دنبال کسب تجربه‌های جدید باشید

فاطمه عرب پور از راه یافتگان بخش نهایی حوزه ادبی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ گفت: توانایی‌های خود را دست کم نگیرید و به دنبال کسب تجربه‌های جدید باشید.

گفت و گو

درخشش پنج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ

معاون فرهنگی و اموردانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از درخشش پنج دانشجوی این دانشگاه در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ خبر داد.

شهرام طهماسبیان/شهرکرد

راه یافته بخش کاریکاتور هنر های تجسمی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ مطرح کرد؛

پیگیری در هر مهارت رمز پیروزی است

راه یافته بخش کاریکاتور هنر های تجسمی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ گفت: رمز موفقیتم را پیگیری و پشتکار در مهارت می دانم.

راه یافتگان

اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان یازدهمین جشنواره ی بین المللی سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی ایران

با اتمام اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان کشوری جشنواره بین المللی سیمرغ، دانشگاه علوم پزشکی ایران کاروان هنری خود را به لیست زیر راهی پردیس تئاتر تهران خواهد کرد.

سیمرغ

معرفی راه‌یافتگان مرحله نهایی رشته‌های تئاتر خیابانی و نمایشنامه‌خوانی جشنواره بین‌المللی سیمرغ+ فهرست اسامی

راه‌یافتگان مرحله نهایی رشته‌های تئاتر خیابانی و نمایشنامه خوانی جشنواره بین‌المللی سیمرغ معرفی شدند.

معرفی راه‌یافتگان مرحله نهایی رشته‌های تئاتر خیابانی و نمایشنامه‌خوانی جشنواره بین‌المللی سیمرغ+ فهرست اسامی

راهیابی دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به مرحله پایانی یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ

محمد بهرام پور دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ، توانست به مرحله نهایی رشته ی نمایش نامه خوانی ، با عنوان ( سه جلسه تراپی ) ، در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ راه یابد .

راه یافتگان استندآپ کمدی

گزارش تصویری/ پذیرش مهمانان در اولین روز اختتامیه جشنواره بین المللی سیمرغ

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اولین بخش اختتامیه جشنواره بین المللی سیمرغ از تاریخ ۹ الی ۱۲ آذر ماه میزبان شرکت کنندگان بخش‌های ادبی فیلم و هنرهای تجسمی است.

انتصاب ارکان اختتامیه جشنواره بین المللی سیمرغ

دکتر مجید احمدی دبیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ و مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت طی احکام جداگانه‌ای ارکان اختتامیه این جشنواره را  منصوب کرد.

نظر شما