شناسهٔ خبر: 49696954 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

نیویورک تایمز: فرانسه در حال بررسی امکان خروج از ناتو است

صاحب‌خبر -

شفقنا- روزنامه نیویورک تایمز عنوان کرد که فرانسه پس از لغو قراردادهای تسلیحاتی، در حال بررسی امکان خروج از ناتو است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گفت که در زمینه مشارکت امنیتی جدید بین استرالیا، آمریکا و انگلیس، فرانسه در حال بررسی خروج از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است.

این روزنامه آمریکایی تصریح کرد: امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه در واکنش به اقدامات محرمانه بین ایالات متحده و انگلیس برای فروش زیردریایی های هسته ای به استرالیا  که به نوبه خود لغو معامله زیردریایی های معمولی از پاریس را به دنبال داشت، تشدید تنش را انتخاب کرد. به ویژه اینکه این مرحله تنها شش ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه انجام شده است.

نیویورک تایمز تصریح کرد: یکی از ایده هایی که درباره این تنش اخیر مطرح می شود ​​خروج فرانسه از ساختار فرماندهی نظامی یکپارچه ناتو است که در سال ۲۰۰۹ پس از ۴۳ سال غیبت مجدداً به آن ملحق شد، با توجه به اینکه علی رغم اظهارات مکرون در سال ۲۰۱۹ مبنی بر اینکه ناتو بالینی مرده است ایده خروج فرانسه از اتحاد یک حرکت رادیکال خواهد بود.

این روزنامه آمریکایی معتقد است که فرانسه آزرده خاطر شده است و آنچه را که به عنوان سیلی آمریکایی در چهره خود می بیند به راحتی فراموش نمی کند.

این خبر را در آرتی عربی می توانید ببینید.

نظر شما