شناسهٔ خبر: 47716675 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

مکرون خواستار تعهد عملی گروه هفت برای مقابله با چالش‌ها شد

تهران- ایرنا- رییس جمهوری فرانسه جمعه شب در آغاز نشست گروه هفت در انگلیس از رهبران اعضای این اجلاس خواست برای مقابله با چالش‌های جهانی تعهد عملی داشته باشند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از سی ان ان، امانوئل مکرون در پیام توییتری نوشت: ما وظیفه داریم برای پاسخگویی به چالش‌های زمانه خود مسئولیت‌های مشخصی را بر عهده بگیریم.

مکرون نوشت، اجلاس گروه هفت باید در عمل متحد و با یکدیگر همکاری کند.

سفارت فرانسه در انگلیس نیز اجلاس سالجاری گروه هفت را فرصت تاریخی رهبران برای رسیدگی به مسائل پیش روی جهان از جمله رهایی از ویروس کرونا و توزیع واکسن، مبارزه با نابرابری جهانی و مقابله با بحران آب و هوا توصیف کرد.

کاخ سفید جمعه شب اعلام کرد که جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در حاشیه اجلاس گروه هفت اولین دیدار خود با رییس جمهوری فرانسه را انجام داده است.

به گفته سخنگوی کاخ سفید، رهبران در مورد طیف وسیعی از موضوعات منطقه ای و دو جانبه از جمله همه گیری کرونا و اقدامات ضد تروریسم در ساحل بحث کردند و بر اهمیت مشارکت ایالات متحده و فرانسه و اتحاد فرا آتلانتیک تأکید کردند.

چهل‌وهفتمین نشست سران هفت کشور صنعتی جهان با تمرکز بر احیای اقتصاد دنیا پس از همه‌گیری ویروس کرونا در انگلیس بعدازظهر جمعه آغاز شد.

در این نشست سه روزه که در دهکده ساحلی "کورنوال" جریان دارد نخست‌وزیران و روسای جمهوری گروه هفت (انگلیس، ایالات متحده، آلمان، فرانسه، ایتالیا، کانادا و ژاپن) به عنوان اعضای اصلی و شمار دیگری از رهبران کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله استرالیا، هند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و روسای کمیسیون و شورای اروپا حضور دارند. در پایان این نشست قرار است بیانیه مشترکی از سوی اعضا صادر شود.

محور اصلی اجلاس این دوره، احیای اقتصاد جهان پس از همه‌گیری کرونا عنوان شده که در ۶ جلسه کاری طی روزهای آینده پیگیری خواهد شد.

نظر شما