شناسهٔ خبر: 46021643 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

نهادهای فرهنگی با انجمن اسلامی اصناف و بازار همکاری کنند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بر ضرورت همکاری نهادهای فرهنگی با انجمن اسلامی اصناف و بازار تأکید کرد و گفت: بازاریان چهره‌های انقلابی هستند و همواره در عرصه‌های مهم انقلاب، حضوری مؤثر داشته‌اند.

صاحب‌خبر -

حجت‌الاسلام شاهرخی در جلسه مسئولان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اتحادیه‌های صنفی شهرستان خرم‌آباد که امروز ۱۳ اسفندماه برگزار شد، با تأکید بر اینکه در گام اول انقلاب، اقدامات ارزشمندی صورت گرفته، اما کاستی‌هایی وجود دارد که در گام دوم انقلاب باید این کاستی‌ها رفع شود یا به حداقل برسد، اظهار کرد: در گذشته بازار، حوزه علمیه، مساجد، تکایا و … به هم متصل بودند و با هم پیوند داشتند و این به معنای ارتباط دین با دنیا است.

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ و معارف دینی و اسلامی ما و همچنین سیره اهل‌بیت(ع) چنین بوده است، ادامه داد: لقمه حلال یک اصل مهم در آموزه‌های اسلامی است و لقمه حلال در هدایت و ارشاد تأثیرگذار است.

شاهرخی با بیان اینکه بازاریان از ابتدا اهل تدین، التزام و عمل به احکام اسلامی بوده‌ و با علمای دین مرتبط بوده‌اند، تصریح کرد: اصناف و بازاریان در دوران دفاع مقدس هم، ۱۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه بازاریان پشتیبان جنگ و جبهه بودند و امروز نیز در گرامیداشت شهدا پای کار هستند، اضافه کرد: اصناف و بازاریان در مقابله با ویروس کرونا هم پای کار بودند و با وجود مشکلات اقتصادی، در تعطیلی بازار همراهی لازم را داشته‌اند.

وی با بیان اینکه بازاریان چهره‌های انقلابی هستند و همواره در عرصه‌های مهم انقلاب حضوری مؤثر داشته‌اند، به کمک‌های مؤمنانه بازاریان و همچنین ضدعفونی کوچه و خیابان‌ها در روزهای شیوع کرونا اشاره کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر لازم و ملزوم هم هستند.

شاهرخی با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر زمانی تأثیرگذار است که با هم باشیم، کمااینکه امر به معروف و نهی از منکر، معیار بهترین امت است، بر ضرورت همکاری نهادهای فرهنگی با انجمن اسلامی اصناف و بازار تأکید کرد و گفت: باید هم‌افزایی صورت گیرد و در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

انتهای پیام

نظر شما