شناسهٔ خبر: 45293917 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:

صبغه مردمی‌ بودن فعالیت‌های جشن انقلاب باید مشهود باشد

رشت- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه شاکله انقلاب مردمی است، گفت: صبغه مردمی‌ بودن فعالیت‌های مربوط به جشن انقلاب باید مشهود باشد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجتبی اشجری عصر یکشنبه در نشست خادم یاران رضوی، مردم ایران اسلامی را عاشق و دلداده امام رضا (ع) دانست و اظهار کرد: خدمتگزاری به این مردم در هر نقطه از عالم اجر خدمت در ساحت منور رضوی را دارد و هر کسی در هر جایگاه و کسوتی می‌تواند خادم امام رضا (ع) باشد.

وی با بیان اینکه شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا آرامش را از زندگی مردم گرفته و اقشار ضعیف جامعه را در سختی و تنگنا قرار داده است، تصریح کرد: در روزهایی که توفیق حضور در حریم قدسی رضوی وجود ندارد، باید فضایی را خلق کنیم که پیوند معنوی مردم با امام رضا (ع) حفظ شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، مشکلات معیشتی را یکی از معضلات کشور به ویژه در دوره شیوع ویروس منحوس کرونا دانست و عنوان کرد: بخشی از مردم زندگی سختی دارند و از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند لذا باید از فرصت ایام الله دهه فجر برای شیرین‌کردن کام آنان همانند آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی بهره‌برداری شود؛ روزهایی که مردم برای کمک به همنوعان خود از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

حجت الاسلام اشجری با اشاره به اینکه رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه که به فرمان رهبری یادآور روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید گره از کار مردم محروم و اقشار ضعیف باز شود.

وی ادامه داد: اقدامات خدام رضوی می‌تواند گرمابخش کانون خانواده‌هایی باشد که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند و سفره‌های آنان را رنگین کند.

شاکله انقلاب اسلامی مردمی است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه شاکله انقلاب اسلامی مردمی است، عنوان کرد: اسلامی‌بودن و مردمی‌بودن از مهمترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام اشجری با اشاره به اینکه ترکیب «جمهوری اسلامی» اتحادی است نه انضمامی، اضافه کرد: «جمهوریت» و «اسلامیت» انقلاب اسلامی در هم تنیده شده و جداناشدنی است.

وی با بیان اینکه مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی مستقیم و غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند، گفت: مردمی بودن باید در همه فعالیت‌های مربوط به جشن انقلاب اسلامی مشهود باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، راهپیمایی اربعین را الگویی ناب از یک حرکت مردمی با پشتیبانی مسئولان دانست و تاکید کرد: همه دستگاه‌ها پای کار هستند تا زمینه مردمی برگزار شدن جشن انقلاب را فراهم کنند.

حجت الاسلام اشجری، خواستار استفاده از ظرفیت هیأت‌های مذهبی، مساجد و پایگاه‌های مقاومت، بقاع متبرکه، مدارس و دانشگاه‌ها برای برگزاری برنامه‌های دهه فجر شد و تأکید کرد: ویژه برنامه‌های دهه فجر چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سه بخش تبلیغی، تبیینی و میدانی اجرا می‌شود.

تشکیل ۲۲ کارگروه برای جشن‌های انقلاب اسلامی در گیلان

وی با اشاره به محدودیت‌های کرونایی در برگزاری برنامه‌های میدانی، افزود: در سال‌جاری برنامه‌های میدانی با محوریت کمک‌های مومنامه برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از تشکیل ۲۲ کارگروه بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و خاطرنشان کرد: در دهه فجر سال‌جاری برنامه تبیینی بسیاری برگزار خواهد شد زیرا دشمنان تمام قد ایستاده‌اند تا با استفاده از همه ابزارها و توان خود این ملت را ناامید کنند.

حجت الاسلام اشجری با اشاره به اینکه ناامید کردن جامعه غیرقابل پذیرش است، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره از امید و نگاه امیدوارانه به آینده انقلاب سخن می‌گویند و جایگاه ممتاز ایران را یادآور می‌شوند.

وی با بیان اینکه اقتدار نظام، هوشیاری رهبری و شجاعت سلیمانی‌ها خواب را از چشمان دشمنان ربوده است، اظهار کرد: دشمنی‌ها نشان می‌دهد که این انقلاب همچنان زنده و پویاست؛ البته مردم در طول این سال‌ها سختی‌ها و تلخی‌هایی را متحمل شدند اما بر اساس وعده قرآن کریم با هر سختی آسانی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به تلاش دشمنان استکباری برای از پای درآوردن نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول عمر پربرکت انقلاب اسلامی، متذکر شد: رئیس جمهور ابله آمریکا رفت و انقلاب اسلامی ماند و به لطف خداوند با صلابت و استواری به راه خود ادامه می‌دهد.

نظر شما